Yeni İcatlar Hayatımızı Nasıl Etkiler? (Kompozisyon)

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni İcatlar ve Teknoloji

Teknolojik gelişmeler insan hayatını daha da kolaylaştırmayı amaçlamıştır. Peki hi düşündünüzmü ” acaba hiçbir teknolojik gelişme olmasaydı ne olurdu” diye. Aslında  cevabı basit, taş devrine dönerdik 😀

Burada yapılan icatların yaşamımızı nasıl etkilediği ile ilgili yazılan bir kompozisyonu vereceğiz.

Teknolojik Ürünlerin Etkilerini Anlatan Kompozisyon

bilim, teknoloji

İşte Kompozisyon

Teknoloji, şimdiye kadar hayatımıza bir çok olumlu etkisi oldu.Teknolojinin getirdiği yenilikler hayat standartlarını her zaman için üst seviyelere taşımaya çalışmıştır.Bütün teknolojik gelişmelerin amacı da insan hayatını daha yüksek standartlara taşımaktır.

Teknolojinin ve bilimin insan hayatına olan katkılarını saymakla bitmez.Örnek vermek gerekirse; tıpta yaşanan gelişmlerin bir çok hastalığa çare olması.Zamanında amansız olan hastalıkların ve tedavisi olmayan hastalıkların tedavisi tıpta ve bilimde yaşanan gelişmeler sayesinde oldu.Bunda 100 yıl önce ortalama insan ömrü ile şimdi insan ömrü arasında büyük bir artış olduğunu da söylemek gerekir.Bu da tıpta yaşanan gelişmeler ve icatlar sayesinde yaşanmıştır.

Yeni bir icatın hayata nasıl etkisi olur? Bunu anlamak için günümüzde olan bir icatı düşünmemiz yeterli olacaktır.Cep telefonunu düşünelim.Cep telefonu icadının hayatımıza katmış olduğu bütün faydaları çıkardığımız zaman yada cep telefonunun bir an için hayatımızda olmadığını düşündüğümüz zaman, hayatımızda neler eksik olacaksa işte telefonun icadı da hayatımıza bütün bunları katmıştır.Daha kısa tabirler iletişimde sınırları ve mesafeleri ortadan kaldıran cep telefonu icadı sayesinde hayat daha kolay olmuştur.Bugün dünyanın diğer bir ucunu cep telefonu ile arayıp kolaylık haberleşebiliyorsunuz.

Yada hayatımızda hiç olmayan bir teknoloji düşünelim ve bu teknolojinin icat edilmesi halinde hayatımıza nasıl etkisi olacağına bakalım.Mesele ışınlanma diye bir şey icat edilse ne gibi etkileri olurdu? Bugün ışınlama teknolojisi icat edilse dünyanın öbür ucuna sadece sesinizi göndermekle kalmayacaksınız bu defa kendinizi de göndermiş olacaksınız.Bugün uçak ile dünyanın öbür ucuna saatler sonra ulaşabiliyorsunuz fakat ışınlanma icat edilirse bu kadar büyük zaman kaybı olmayacak ve anında orda olmuş olacaksınız.Sevdiklerinize olan özleminiz daha kısa sürecektir veya işinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.İstediğiniz zaman istediğiniz yerde olmak inanılmaz bir şey olsa gerek.

Sonuç olarak yapılan her icat hayatı biraz daha kolaylaştırmak için yapılır.Hayat standartlarını daha üst seviyelere taşımak için bilim insanları sürekli çalışmakta ve bu icatları hayata geçirmekte.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(0) Yorum

    salih
    09 Mart 2014 - 11:41

    saolun iyiki yazmışınız bunun sayesinde türkçem 5 gelcek allah razı olsun 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir