7 aydır evliyiz ve çocuk sahibi olamıyoruz, yardımcı olur musunuz?

Soru CevapCategory: Sağlık7 aydır evliyiz ve çocuk sahibi olamıyoruz, yardımcı olur musunuz?
Hasan sordu 1 sene önce

Şimdi yaklasık 7 aydır evliyiz be genellikle bazen haftada 4 bazen 3 sefer bazen bütün hafta ilişkiye giriyoruz ve halen  bi çocuk sahibi olamadık yardımcı olurmusunı daha  önce eşimi hasteneye götürdüm iltihap var dediler ilaç içti şimdi iltahap yok…

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce

Gebe kalınması için sağlıklı çiftlerin 2 günde bir ilişkiye girmeleri önerilir. Gün aşırı ilişki sperm kalitesini düşürdüğü için önerilmez. Gebeliğin gerçekleşmesi için kadınların yumurtlama döneminde ilişkinin gerçekleşmesi önemlidir. Aşağıdaki yumurtlama dönemlerine göre hesaplama yaparak bu günlerde ilişkiye girmeyi deneyin. Ayrıca gebelik gerçekleşmiyor ise sadece kadının değil aynı zamanda erkeğin de bir üroloğa görünmesi gerekir. 
 
Adetleri düzenli olan bayanlarda yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir, yumurtlama gününü tespit etmenin en pratik yolu budur. Bu hesapla adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir yaklaşık.
 
Adetleri düzenli 30 gün süren bir bayan adet kanamasının başladığı ilk günden başlayarak 16. gün yumurtlama olacağını hesaplamalıdır.
 
Adet kanamaları düzenli 35 günde bir olan kadınlarda yumurtlama günü 21. güne denk gelir yaklaşık olarak.
 
Adetleri düzensiz olanlarda yumurtlama gününü tahmin etmek daha zordur. Ama her zaman adet kanaması başlamadan ortalama 14 gün önce yumurtlama meydana gelir.

Cevabınız