Annem ve babam küstü, babam haksız ama kabul etmiyor ne yapabilirim?

Soru CevapCategory: Anne ve ÇocukAnnem ve babam küstü, babam haksız ama kabul etmiyor ne yapabilirim?
Anonymous sordu 2 sene önce

Annem ve babam küstü babam haksız ama kabul etmiyor ne yapabilirim?
Annemle babam yıne küstü eskiden hiçir şey yoktu ama yaklaşık 6-7 ay once bir kavga ettıler kardeşım yuzunden aslında çok küçük bir olay ama babam çok buyutuyor olayları. Babam 1-2 gün küstü bize sadece anneme değil bana ve kardeşime de direkt kızmıyordu ama doğru düzgün konuşmuyordu. Daha sonra kuçuk bir tartışma daha oldu ve şimdi yine babam saçmasapan bir konudan dolayı anneme küstü. Ve ağır konuşmuş demiş ki gözüme gözükme annem de çok üzüldü aslında bişi yok ama babam annemi dinlemediği için yanliş anlaşılma düzelmiyor. annem de babamın yanına gidip anlatmak istemiyor. Ne yapacağımı bilemedim babamla konuşmak ıstıyorum okul çıkışında ama babam çok dinlemiyor beni genellikle kendi anlatıyor yardımcı olun lütfen saçmasapan bır konu yuzunden kötü olaylar oldu :((((((

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Anneniz ile babanızın küsmesi ve aradaki sorunun devam etmesi birbirleri ile doğru düzgün konuşamıyor olmalarından kaynaklanıyor. Çünkü babanız annenizi dinlemiyor anneniz de babanıza anlatmak istemiyor. Bu durumda siz de babanızla konuşmak istiyorsunuz ama babanız sizi de dinlemiyor. Şimdi önünüzde iki yol bulunuyor. 
 
1. Yol: Anneniz ve babanız ile ayrı ayrı konuşup sorunları tekrar konuşmaları için bir araya getirmeniz. Özellikle babanıza annenizi dinlemesi konusunda baskı yapmanız gerekiyor. Bu durumdan en çok siz çocukların etkilendiğini, çok üzgün olduğunuzu ve en azından bunu çocukları için yapmaları gerektiğinden bahsedin. Ve küstükleri sebebin çocukça bir şey olduğunu, anneniz ile babanıza yakışmadığından bahsedin. Bunda başarısız olmanız halinde ikinci yola başvurun. 
 
2.Yol: Aile büyüklerinden yardım alın. Annenizin ve babanızın sevip saydığı, aile büyüklerinden birisi ile konuşarak durumu ona anlatın. Aile büyükleri de anne ve babanız ile konuşarak durumu çözecektir. 

Cevabınız