Annemin beni sevmesi için dövmemesi için ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: YaşamAnnemin beni sevmesi için dövmemesi için ne yapmalıyım?
Anonymous sordu 2 sene önce

Annem beni sevmiyor bana geri kafalı diyor ve gerçekten çok kötü küfürler ediyor bana birkere senin gibi çocuğum yok sana hakkım haram olsun demişti keşke demeseydi ama dedi. birde beni dövmek için bahaneler arıyor.Annemin beni sevmesi için ne yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Anneler çocuklarına ne kadar kızarlarsa kızsınlar, çocukları en çok seven yine anneleridir. Annelerimiz bizlere kızdığı zaman bizden daha iyisini yapmamız ve yanlışlarımızı düzeltmemiz için kızarlar. Anneler çocuklarına kızarken hakaret etmesi yada küfür etmesi çok yanlıştır ancak bu da onların eğitimsizliklerinden kaynaklanmaktadır.  Bu yüzden en azından çocuklar biraz daha dikkat ederek annelerinin bu sert sözlerini duymazdan gelsinler. Bir anneniz çocuğunu dövmesi çok yanlıştır ancak annenizin psikolojik sorunları olabileceği için siz uyumlu olmaya çalışın. 
 
Anneleri mutlu etmek ise onların sözüne bakmak, onların bizlerde olmasını istemediği davranışları terketmek ve uyumlu bir çocuk olmak için çaba sarfetmek gerekir. Bir süre annenizin sözünden çıkmadan, onun istediklerini harfiyen yerine getirirseniz sizi ne kadar sevdiğini ve ve size karşı davranışlarının nasıl değiştiğini göreceksiniz. 

Cevabınız