Aşırı sinirliyim, sinirimden ağlıyorum ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: SağlıkAşırı sinirliyim, sinirimden ağlıyorum ne yapmalıyım?
Anonymous sordu 2 sene önce

Aslinda 12 yasindayim sinirleniyorum ama en ufak bi seyde birisi bana karisinca ona zarar vermessem sinirimden aliyorum alamami engelliyemiyirum 3.4 kisi zor tutuyo sevdigim helede aile bireylerim hakkinda bir sey soylenince oluyo ama bunun disinda karsimdaki kisinin uyarmama ramen beni kizdiricak seyleri yapiyosa ayni sekilde yine aliyorum kipkirmizi oluyorum titriyorum gine bunun disinda bi esyap kayip oldugu zaman bulamayinca cok sinirleniyorum aslinda sabrederim ama tahammul edemeyince boyle oluyorum ailem deki kisilerden biri kizdiricak bisey yaparsa eyer onu kiracak laflar soyluyorum sonra pisman oluyorum bide bazen kotu bisey olucak gibi oluyo cok bunaliyorum nefes aliyorum ama zorluk cekiyorum ne yapmaliyim bunlara engel olamiyorum …

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

İçinde bulunduğunuz durum asabiyet ve psikoljik bir durum olabileceği gibi herhangi bir sağlık probleminin de buna neden olabileceğini unutmamak lazım. Özellikle nörolojik sağlık sorunları insanı aşırı bir şekilde sinirli yapabilir. Yine aynı şekilde stres ve bunalım gibi durumlarda da aşırı sinirlilik hali olabilir. 
 
Bu durumdan kurtulmak için öncelikle bir psikoloğa görünmek gerekir. Durumunuz ile ilgili gerekli tetkikleri yaptıktan sonra sizi en doğru yönlendirecek ve tedavi için yapılması gerekenleri size en iyi şekilde anlatacaktır. 

Cevabınız