Benim Annem Bir Melek hakkında bir deneme nasıl yazılır?

Soru CevapCategory: EdebiyatBenim Annem Bir Melek hakkında bir deneme nasıl yazılır?
Anonymous sordu 3 sene önce

İyi günler Benim Annem Bir Melek konusunda bir deneme yazacağım ancak çok kararsızım ve zorlanıyorum yardımcı olursanız sevinirim 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 3 sene önce

Yelkovan akrebi kovalıyordu o gün!
Annemin karnındaki minik kalbim alışıla gelmişin dışında bir heyecanla atıyordu.
Sonunda dünya denen o koca hayat’a merhaba diyecektim.
Heyecandan farklı bir duyguydu bu sanırım, anneme olan bağımlılığımdan kopacağım sandım ilk, ama öyle değilmiş.
Beni canından öteye koruyacak, sahiplenecek, kalbinin yarısını sadece benim sevgimle dolduracaktı. O,benim dünyada ki tek yaşam kaynağım olacaktı.
İlk söylediğim söz ‘’anne’’ olacaktı mesela. İlk adımlarımı sen görecektin.. İlk koşup oynayışımı, yerlere düşe kalka büyüyüşümü, canım yandığında aynı acıyı hissedecektin benimle.
Sana senin gibi güzel çiçekler toplayacaktım. Her bir çiçek tanesi seni hatırlatacaktı bana. Sevgini, emeğini, şefkatini ve o eşsiz kokunu barındıracaktı içinde.
Benim için kocaman bir hayattın anne. Hava gibi,su gibi,dünyamı aydınlatacak bir güneş gibiydin. Senden gündüzlerini ve bir o kadar da o tatlı uykularını çalmıştım. Sen, ben güldüğümde dünyanın en mutlu annesi, üzüldüğümde en mutsuzu olacaktın. Sen kalbinde bana olan o sevgini hiçbir zaman yitirmeyecektin. Ben her hata yaptığımda elinde kocaman bir el feneriyle yanımda olup bana doğru yolu gösterecektin. Bazen seni üzsem de sen bana olan o paha biçilemez sevginden biraz olsun vazgeçmeyecektin. Çünkü sen beni bu dünyaya getiren bir melektin.
O fotoğraf karelerinde birlikte gülecektik hep, ikimiz ışıl ışıl gözlerimizle dünyayı aydınlatacaktık. Sen benim kılavuzum olacaktın, iyiyi, doğruyu, güzeli, yanlışı seninle birlikte ayırt edecektim. Çünkü benim için hep en iyisini düşünecek tek insan sendin.
Hasta olduğumda gecelerce başımda bekleyecek olan, sınavlarım kötü olduğunda bana destek olacak olan gene sendin. Sen benim için, kocaman bir hazine sandığıydın. İçinde bana olan o paha biçilemez sevgini, anne şefkatini, merhametini ve en önemlisi de senin kokunu barındıracaktı. Elime ilk kalemi aldığımda seni anlatacaktım mesela. Seni sana anlatacaktım. Sana, o minik kalbimdeki yerini anlatmaya çabalayacaktım. Sana seni anlatmak inan zor olurdu anneciğim. Çünkü okulda meleklerin eşsiz birer varlık olduklarını söylediler. Onlar hep iyilik yapmaya yönelirlermiş. Benimde sana melek diyişim bu yüzden sanırım. Çünkü beni benden bu yeryüzünde en çok düşünecek olan insan gene sendin. Şimdi ben bu kocaman hayatın bana bir hediyesi olarak görüyorum seni. Eşsiz sevgin, şefkatin, merhametin, sahiplenişin hep bir duvar örecek bana, beni kötülüklerden koruyacak.
Şimdi sana seni birazda olsa anlattım sanırım. Sonsuzluk benim için senin daha karnındayken başlamıştı ve ben dünyaya geldiğimde de devam edecekti Herkes duysun öyleyse ‘’BENİM ANNEM BİR MELEK’’

Cevabınız