Bi türlü sakin olamıyorum, sinirimi yenemiyorum ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: SağlıkBi türlü sakin olamıyorum, sinirimi yenemiyorum ne yapmalıyım?
Zeynep sordu 11 ay önce

mrb ben 29 yaşındayım bu güne kadar hep fevri davranışlarım oldu evet bi şekilde kendimi sakinleştirdim lakin 1 aydır malesefki ne yaparsam yapayım sakinlikten cok daha fazla asabi bi hal alıyorum bi ay önce sözlendim inanın sözlümün bile burnundan getiriyorum herşey benim istediğim olsun diyor benim sölediğim hiç bişeye deger verip önem verip göz önüne almıyor işin açıkcası ikimizde inatçı keçiyiz ve bir türlü orta yolu bulamıyoruz sinirlenip kestirip atıyoruz ben günlerce konuşmak istemiyorum aramasa aramak istemiyorum hep onun istediği oluyor ve bende yapmak istemiyorum daha cok sinirleniyorum bi türlü sinirimi atamıyorum ne yapmalıyım çözüm çare ?

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 11 ay önce

Merhaba,
 
Öncelikle sözlünüz ile oturup evlilik hazırlıklarında nasıl bir yol izleyeceğinize karar vermeniz gerekir. Bütün kararlar ortak mı alınacak, siz mi alacaksınız yoksa o mu alınacak bunun bir karara bağlanması gerekir. Aksi takdirde en ufak şeyde bile benim dediğim olsun diye tartışmalar çıkar. 
 
Ayrıca evlilik fedakarlık isteyen bir müessesedir. Yeri geldiği zaman çiftler birbirini alttan almayı bilecek. Ergen çocuklar gibi her şeye inatlaşmak hiçbir şeyin çözümü değildir. Siz taviz verebildiğiniz şeylerde taviz verin ve onun istedikleri olsun ama sizi ilgilendiren ve sizin istediğiniz gibi olmasın istediğiniz şeylerde ise sözlünüze bunu söyleyin. Ve o istediği için kabul ettiğiniz şeyleri ona hatırlatarak şimdi de benim istediğim olsun gibi hatırlatmalarda bulunun. 
 
Birbirinize karşı daha hoşgörülü ve anlayışlı olmak zorundasınız. Eğer bu nişan döneminde birbirinize katlanamıyorsanız evlenmeyi ertelemenizi tavsiye ederim. Çünkü nişanlılık dönemi sevginin ve aşkın konuşulacağı dönemdir. Bu dönemde bile sevgi ve aşk ile sorunların üstesinde gelemiyorsanız bir ömür boyu birlikte yaşayacağınız ve bu sorunlardan kat kat büyük sorunlar ile karşılaştığınız zaman nasıl üstesinden geleceksiniz?

Cevabınız