Bitlerden doğal yollarla kurtulmak nasıl olur?

Soru CevapBitlerden doğal yollarla kurtulmak nasıl olur?
Anonymous sordu 1 sene önce

bitlerden dogal yollarla kurtulmanin yolu

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce

Bitlerden kurtulmak için bitlere karşı bilinen en doğal ilaçlar şunlardır;

  • Okaliptüs yaprağı çayı: Bunu aktarlarda hazırlanmış olarak bulabilir veya kendiniz bir avuç okaliptüs yaprağıyla evde hazırlayabilirsiniz, üstelik harika aroması burun deliklerini de açar. İki fincan suyu kaynatın, yaprakları içine atıp birkaç dakika ılıyana veya soğuyana dek bekletin. İdeal ısıya geldiğinde, bitlerin yaşadığı ve yumurtalarını bıraktığı saç kökleri ve kafa derisine nazikçe masaj yapın. Yıkayabilir veya bu şekilde bırakabilirsiniz.
  • Biberiye çayı: Bitleri uzaklaştırmada çok etkilidir. Okaliptüs çayı ile aynı şekilde hazırlayın ve uygulayın.
  • Lavanta esansı: bitlerden etkilenmiş kafaya doğrudan uygulayın ve arkasından durulayın. Gıda marketlerde bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan birkaç damladır, size uzun süre yetecektir. Ancak dikkat edin, satılan yağların hepsi kaliteli olmayabilir, saf lavanta yağı olmalıdır. Köklere uygulayın ve kafa derisine masaj yapın. Eldiven kullanmayı unutmayın.
  • Elma sirkesi: bazıları, bitin saça yapışmasını önlemek için en iyi tedavinin bu olduğunu söylerler, çünkü içeriği bu böcekleri öldürmede ve çocuklarınızdan uzak tutmada agresif davranır. Sirkeleri uzaklaştırmada çok etkilidir çünkü tek tek çıkarmaya veya tarakla taramaya gerek kalmadan saçtan ayrılmalarını sağlar. Banyo yaptıktan sonra üçte iki ölçek sıcak veya ılık su, üçte bir ölçek elma sirkesi ile bir karışım hazırlayın ve saçınıza sürün. İsterseniz kuru saça da sprey şeklinde uygulayabilirsiniz, örneğin okula gitmeden önce. Bu ilacın tek sorunu kötü kokusudur, çocuklarınızın “salata kafa” gibi görünmesine neden olur.
  • Aromatik yağlar: bunların çoğu bit ve sirkeleri yok eder. En etkili olanlarından bazıları hindistan cevizi, yasemin, ıtır çiçeği ve anasondur. Bulması çok kolaydır ve tek yapmanız gereken kafa derisine birkaç damla yağ dökmektir. Bu, parazite karşı elma sirkesi bakımını tamamlamak için harika olur. Bir diğer iyi tarafı, saçınızı daha parlak ve sağlıklı yaparlar.
  • Mayonez: bu tedavi de daha önceki tüm tedaviler gibi yetişkinler tarafından sorunsuzca kullanılabilir. Bir veya daha fazla yemek kaşığı mayonezi saçınızı yıkamadan, kuruyken uygulayın. Tüm kafa derisini ve saç köklerini kapladığınızdan emin olun. Yağlı, ağır dokusu sayesinde bitler birkaç dakika içinde “boğulacaklardır”. Etkisini arttırmak için, bir duş başlığı ile başınızı örtün ve en az 8 saat boyunca bekletin. Bunu gece yatmadan ya da örneğin dışarı çıkmanız gerekmeyen bir Pazar günü uygulayabilirsiniz. Süre dolduğunda başlığı çıkartın ve başınızı dayanabildiğiniz kadar sıcak bir suyla yıkayın. Saçınızı tutamlara ayırın ve dar dişli bir tarakla güzelce ayıklayıp tarayn. Saçlarınızı yolmamak için bunu son derece yumuşak bir şekilde yapın. Bu tedaviyi tekrarlamadan önce 7-10 gün bekleyin.
  • Zeytinyağı: Banyodan sonra bol miktarda zeytinyağını dayanabileceğiniz bir sıcaklığa ısıtın ve bu sıcaklığa ulaştığında kafa derinize ve saç köklerinize uygulayın. Dairesel hareketlerle masaj yapın ve daha sonra başınızı bir duş başlığıyla kaplayın. Gece bu şekilde uyuyun ve sabah kalkınca bolca ılık suyla yıkayın. İnce dişli bir tarakla saçınızı tarayarak kalan bit ve sirkeleri ayıklayın. Bu işlemi üç gece boyunca tekrarlayın. Saçınız bitlerden kurtulmasının yanısıra parlak ve ipek gibi olacaktır.

Cevabınız