Darüşşafaka okullarında yatılı eğitim görmek şart mı?

Soru CevapCategory: EğitimDarüşşafaka okullarında yatılı eğitim görmek şart mı?
Anonymous sordu 2 sene önce

Merhaba 
Darüşşafaka okullarında yatıli egitim görmek şart mı? 9 yasinda kizim var ve Darüşşafakadan sınav girisi icin belge kaldı. Sınava girmesini cok istiyorum. Ama kazandigi takdirde göndermek istiyorum. Ama yatılı olmaak kaydıyla. Sımdiden tesekkurler..

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Merhaba,
Darüşşafaka okullarında yatılı olarak eğitim verilmektedir. Sizin istediğiniz gibi yatılı olmaması mümkün değildir. Okulun kendi web sitesinde yapılan aşağıdaki açıklamalarda da bu açık ve net bir şekilde görülmektedir.
 

Bir sivil toplum örgütü tarafından açılan ilk özel okul olarak 1873’ten bu yana varlığını sürdüren Darüşşafaka Eğitim Kurumları, babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocuklara ilköğretim dördüncü sınıftan liseyi bitirinceye kadar tam burslu, yatılı ve kolej seviyesinde İngilizce eğitim veriyor.
 
Bugün Türkiye’nin dört bir yanından sınavla seçilen 1.000’e yakın öğrenci, İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda, 9 yıl süreyle tam burslu ve yatılı okuyor.  Yabancı dil ağırlıklı kaliteli bir eğitim sürecinden geçen öğrenciler, sosyal ve kültürel anlamda da tam donanımlı bireyler olarak yetişiyor.

Cevabınız