Doğal saç parlaklığı ve hacimlenmesi için ne yapmalıyım

Soru CevapCategory: Güzellik ve BakımDoğal saç parlaklığı ve hacimlenmesi için ne yapmalıyım
Gökhan kral sordu 1 sene önce

Merhaba.. Ben 26 yaşındayım. Öğrenmek istediğim bir husus vardı. Ben sprey jöle veya sprey tarzı şeyler kullanmayı sevmiyorum genellikle doğal olması için çabalıyorum. Yanlız saçımın parlaklıgı ve hacimlenmemesi sorun oldu. Bunun için araştırma yaparken size rasladım. Önerebilirmisiniz acaba ne kullanmalıyım.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce

Doğal Yağlarla Bakım
Saçlarının haci kazanması ve parlak bir görünüme kazanması için doğal yağlara başvurabilirsiniz. Badem yağı, zeytinyağı gibi doğal yağlar saç tellerini ve saç derisini yumuşatarak güneşin zararlı ışınlarına ve kırılmalara karşı koruma sağlar. Bu yağları saça uygulamak ise çok basit. Parmak uçlarınızla saç derisindeki kan akışını arttırmak ve kökleri güçlendirmek için yağa batırdığınız parmak uçlarınızla 10-15 dakika masaj yapın. Kalan yağı dipten uçlara kadar sürün ve yarım saat bekletin. Yağlı bakım maskelerini haftada 1-2 tekrarlayabilirsiniz. Saç uçlarınız çok kırılıyorsa sadece uçlarına her akşam bir miktar yağ sürebilirsiniz.

Saça Hacim Veren Vitaminler

Saç bakımı için en önemli noktalardan biri saçlar için önemli vitamin ve minerallerin tam olarak alındığı beslenme programıdır. Dışarıdan ne kadar bakım yaparsanız yapın eğer yetersiz besleniyorsanız bir süre sonra saçlarınız sönük ve donuk görünmeye başlayacaktır. Tüm vitamin ve minerallerin saça belirli oranda faydası vardır ancak bazı vitaminler saç sağlığı için bir adım öndedir. A vitamini saçın uzamasını teşvik ederken E vitamini saç tellerini kalınlaştırarak hacim kazandırır. Bu vitaminleri vitamin desteği olarak veya gıdalar yoluyla alabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Saçlarınıza hazırladığınız Hindistan cevizi yağı ile saç derinize masaj yapın. Bu uygulamayı haftada 1 gün olmak üzere 5 dakika kadar yapın. Daha sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Bu uygulama saçlarınızı daha sağlıklı yapacak ve saçlarınızın dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda Hindistan ceviz yağı saçlarınıza yumuşaklık ve ipeksi bir görünüm kazandırmaktadır.

Cevabınız