Dünyayı etkileyen buluşlarla ilgili kompozisyon yazınız?

Soru CevapCategory: EdebiyatDünyayı etkileyen buluşlarla ilgili kompozisyon yazınız?
Anonymous sordu 2 sene önce
Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Teknoloji, bilim, tıp gibi alanlarda yapılan buluşların şimdiye kadar hayatımıza bir çok olumlu etkisi oldu.Buluşlar ile gelen yenilikler hayat standartlarını her zaman için üst seviyelere taşımıştır. Bütün buluşların ve gelişmelerin amacı da insan hayatını daha yüksek standartlara taşımaktır.
 
Teknolojinin ve bilimin insan hayatına olan katkılarını saymakla bitmez.Örnek vermek gerekirse; tıpta yaşanan gelişmlerin bir çok hastalığa çare olması.Zamanında amansız olan hastalıkların ve tedavisi olmayan hastalıkların tedavisi tıpta ve bilimde yaşanan gelişmeler sayesinde oldu.Bunda 100 yıl önce ortalama insan ömrü ile şimdi insan ömrü arasında büyük bir artış olduğunu da söylemek gerekir.Buda tıpta yaşanan gelişmeler ve icatlar sayesinde yaşanmıştır.
 
Yeni bir icatın hayata nasıl etkisi olur? Bunu anlamak için günümüzde olan bir icatı düşünmemiz yeterli olacaktır.Cep telefonunu düşünelim.Cep telefonu icadının hayatımıza katmış olduğu bütün faydaları çıkardığımız zaman yada cep telefonunun bir an için hayatımızda olmadığını düşündüğümüz zaman, hayatımızda neler eksik olacaksa işte telefonun icadı da hayatımıza bütün bunları katmıştır.Daha kısa tabirler iletişimde sınırları ve mesafeleri ortadan kaldıran cep telefonu icadı sayesinde hayat daha kolay olmuştur.Bugün dünyanın diğer bir ucunu cep telefonu ile arayıp kolaylık haberleşebiliyorsunuz.
 
Yada hayatımızda hiç olmayan bir teknoloji düşünelim ve bu teknolojinin icat edilmesi halinde hayatımıza nasıl etkisi olacağına bakalım.Mesele ışınlanma diye bir şey icat edilse ne gibi etkileri olurdu? Bugün ışınlama teknolojisi icat edilse dünyanın öbür ucuna sadece sesinizi göndermekle kalmayacaksınız bu defa kendinizi de göndermiş olacaksınız.Bugün uçak ile dünyanın öbür ucuna saatler sonra ulaşabiliyorsunuz fakat ışınlanma icat edilirse bu kadar büyük zaman kaybı olmayacak ve anında orda olmuş olacaksınız.Sevdiklerinize olan özleminiz daha kısa sürecektir veya işinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.İstediğiniz zaman istediğiniz yerde olmak inanılmaz bir şey olsa gerek.
 
Sonuç olarak yapılan her icat hayatı biraz daha kolaylaştırmak için yapılır. Hayat standartlarını daha üst seviyelere taşımak için bilim insanları sürekli çalışmakta ve bu icatları hayata geçirmekte.

Cevabınız