En çok ses çıkaran hayvan hangisidir?

Soru CevapCategory: HayvanlarEn çok ses çıkaran hayvan hangisidir?
Anonymous sordu 1 sene önce
Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce

Kaplan Tabanca Karidesi 

En çok ses çıkaran hayvan Kaplan Tabanca Karidesi isimli deniz canlısıdır. 200 desibel ses gücüne sahip olması ile en yüksek sese sahip olan bu canlı kara yaşamış olsaydı insanların kulaklarını sağır edebilirdi.

 

Mavi Balina

188 desibel gücüne sahip olan mavi balinalar bir el bombasının veya bir jet motorunun çıkardığı sesten daha güçlü bir ses çıkarabilmektedir. Balinalar çıkardıkları bu sesi haberleşme için kullanırlar.

 

Fil

Fillerde haberleşme için ses çıkarırlar ve çıkardıkları ses en fazla 32 km uzaklıktan duyulmaktadır.

 

Uluyan Maymun

Karada yaşamını sürdüren bu maymun türünün erkekleri kükremeyle, dişileri ise tiz bir ses çıkararak  karadaki en yüksek sesi çıkaran canlı olarak bilinir. Yağmur ormanlarında yaklaşık olarak 16 km uzaklıktan seslerini duymak mümkündür.

 

Sırtlan

Sırtlanlar, tehdit unsuruyla karşılaştıklarında veya saldırıya uğradıklarında, çıkardıkları kıkırdama gibi seslerle 13 km uzaklıktan duyulabilirler.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Aslan

Besin zincirinin zirvesinde yer alan Aslanların kükremesi 8 km mesafeden duyulabilir.

 

Bulldog Yarasası

Bu yarasa türü en yüksek ses çıkaran hayvan türlerinden biridir. Gece evini bulmak için çıkardığı ses 137 desibel gücündedir ve ciddi anlamda rahatsız edici bir sestir.

 

Baykuş Papağanı

Kuş türleri arasındaki en yüksek sese sahip olan Baykuş Papağanı, 7 km mesafeden duyulabilen bir ses çıkarmaktadır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Kese Cırcır Böceği

Avustralya’da yaşamını sürdüren bu canlı, çiftleşme çağrısı yaparken 120 desibel gücünde ses çıkarabilirler ve bu ses 2-3 km mesafeden duyulabilir.

 

Kuzey Ayı Balığı

Bu Ayı Balığı, dişileri etkilemek ya da diğer erkekleri korkutmak için çıkardığı ses ile, çok uzak mesafelerden duyulabilir.

Cevabınız