Erkek arkadaşım aşırı sinirli ve sürekli kavga ediyoruz, beni çok kısıtlıyor ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: SağlıkErkek arkadaşım aşırı sinirli ve sürekli kavga ediyoruz, beni çok kısıtlıyor ne yapmalıyım?
Anonymous sordu 2 sene önce

iyi günler. Erkek arkadaşım aşırı sinirleniyor. Bir yıldır birlikteyiz ve çok kavga ediyoruz. Kavgalarımızdan çok bana bağırmaları korkutuyor beni. Şiddete girişim olmadı hiç. Fakat gün geçtikçe kavgaların şiddetleri artıyor. Şiddet olmasından da korkmuyor değilim. Üstelik çok fazla kısıtlanıyorum ve ben yetiştiriliş sebebimden dolayı buna alışık değilim. Ne yapmalıyım. Bunlara nasıl engel olurum yardım edin. Teşekkürler 

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Aşırı sinirlilik bir asabiye problemidir. Uzun süre devam etmesi durumunda bir psikoloğa görünmek gerekir. Bunun nedenleri ise kişinin ailevi yada kişisel problemleri olabilir. Durum böyle olunca kişi aşırı sinir, etrafındakilere bağırma, kızma yada kavga etmeye meyil gösterir. 
 
Erkek arkadaşınızın da aşırı sinirli olması, size bağırması, sürekli kızıyor olması da bu durumdan kaynaklanıyor. Kısıtlamalar ise kıskançlık yada güvensizlik duygularından kaynaklanır. Ya etrafınızdaki birilerinden sizi kıskandığı için bunu yapıyor yada size güvenmediğinden. 
 
Bu durumda size tavsiyem ilk önce erkek arkadaşınız ile konuşmayı deneyin. Ona bu durumun ilişkinize zarar verdiğini anlatın. Aradaki sevgiyi ve saygıyı her geçen gün azalttığından bahsedin. Ve böyle giderse ortada ne sevgi ne de saygı kalmayacağını anlatın. Eğer anlayabilirse bu sinirlilik durumunun psikolojik bir sorun olduğunu anlatın ve profesyonel yardım almasını sağlayın. 

Cevabınız