Eşimin tekrar güvenmesini nasıl sağlayabilirim?

Soru CevapCategory: YaşamEşimin tekrar güvenmesini nasıl sağlayabilirim?
Anonymous sordu 2 sene önce

Eşim beni cok kıskanıyor bayanım yeni hemsire oldum sürekli onu bırakıp bir doktora asık olacağımı düşünüyor konuşuyorum anlatıyorum onu sevdiğimi söylüyorum güvenmiyor bana 5 yıllık evliyiz bir oğlum var hala böyle düşünüyor napacagimi bilemez durumdayım cok bunaltıyor tekrar güvenini Nasıl kazanabilirim hic yalan söylemiyorum ama güvenmiyor yine de psikoloğa gelmeyi de kabul etmiyor lütfen bana yardımci olur musunuz

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Merhaba,
 
Eşiniz evli olmanıza ve bir çocuğunuz olmasına rağmen hala ben kavramından kurtulamamış ve BİZ kavramını hayatına sokamamış gözüküyor. Aldatılma ve terkedilme ihtimali aklında olduğu sürece de kendisini size ait hissetmeyecektir. Bu tip durumlarda bir terapistten yardım alınması gerekir ancak eşiniz bunu yapmadığı için buradan size önerilerde bulunmaya çalışacağız. 
 
Eşiniz sizin onu bırakıp bir doktorla evleneceğini düşündüğü için kendisini doktordan daha aşağıda görüyor demektir. Yada kendi mesleğinin popüler bir meslek olmadığını veya doktorluk mesleğinin kendi mesleğinden çok daha iyi bir meslek olduğunu düşündüğü için… Bu tür düşünceler onu sürekli terkedilme duygusu içerisine itmektedir. 
 
Sizin burada yapmanız gereken, onun yada mesleğinin doktordan yada doktorluk mesleğinden sizin için çok daha önemli olduğunu ona anlatmak. Bu endişesini gidermek için gerekirse hemşireliği bırakabileceğinizi ancak çalışmak zorunda olduğunuz için bu mesleği yaptığınızı anlatın. Sizin için insanların mesleklerinin yada konumlarının hiçbir önemi olmadığını anlatın. Ve eşininze sürekli sevgi gösterilerinde bulunun. Ona sürekli “ben sensiz ne yaparım”, “ben sensiz yaşayamam” gibi cümleler kurun ve sizin için tek erkeğin kendisi olduğu düşüncesine kapılmasını sağlayın. Eşinizin birden değişmesini beklemeyin, bu tür şeyler yaparak zamanla eşinizin size güvenmesini bekleyin. Eşinizi sadece sözleriniz ile ikna etmeyin aynı zamanda yaptıklarınızla da onsuz olmayacağınızı ona gösterin.

Cevabınız