Evliliğe sıcak bakmıyorum, evlenmeli miyim?

Soru CevapCategory: YaşamEvliliğe sıcak bakmıyorum, evlenmeli miyim?
Anonymous sordu 2 sene önce

Merhaba;
25yaşında bir bayanım.Evlilik arifesinden dönen uzun soluklu bir birlikteligim vardı.Fakat aldatıldigim için 2 yıl önce bitti.Iki yıldır tuhaf davranıyorum.Bir çok iyiyim bir çok kötü.Bu arada iki ilişki denedim ilki güzeldi ve beni olumlu etkiledi diyebilirim.Fakat olmadı ve arkadaşça ayrıldım.Şimdi aldatan kişi ile ayrılık sonrası ilk defa görüşmelere başladım bazen onu çok seviyor bazen de nefret ediyormuş gibi hissediyorum.O ise barışmak ve evlenmek istiyor.Ben ise kararsızım.Sanki onu geride bırakıp devam edebilirim gibi de geliyor ama bir yandan ondan sonraki bu iki ilişki tecrübesiyle hep birseyler eksik kalacakmış gibide geliyor.Kendimde hiçbir değişikliğe gitmediğim halde bu iki yıldır erkeklerin ilgisi çok üst seviyelerde ve sürekli evlilikten bahseden kişiler var etrafimda.Ben ise küt diye evlenmeye sıcak bakmıyorum ama bir sevgilim olsun onun ile paylasimim olsun,ilgi göreyim ilgi göstereyim istiyorum. Ama aslında ne istiyorum anlamadım.Sizce ne yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Merhaba,
 
İki yıl önce yaşamış olduğunuz ilişkinin aldatma ile sonuçlanması sizi erkeklere ve ilişkilere karşı güvensiz hale getirmiş. Tuhaf olarak tabir ettiğiniz duyguların nedeni de budur. Şuan için sizin için en önemli mesele güven meselesidir. 
 
Sizi aldatan kişi ile tekrar görüşmelere başlamanız, hala o kişiye olumlu baktığınız anlamına gelir. Ancak sizi aldatmış olması ona karşı sizi güvensiz kılmış. Ve ondan sonra yaşamış olduğunuz iki ilişki beklentilerinizi karşılamadığı için git geller yaşıyorsunuz. Peki ne yapmalısınız? 
 
Her insan ikinci bir şansı hak eder. Bu yüzden sizi aldatan ve şimdi tekrar sizinle evlenmek isteyen kişiye bir şans daha vermenizi tavsiye ederiz. Bu süreç içinde o da aradığını bulamadığı için, sizden başkası ile yapamayacağını düşündüğü için tekrar sizinle evlenmek istiyor. Yani yaptığı yanlışın farkına varmış ve sizin değerinizi daha iyi anlamış bir şekilde geri dönmüş. Bu yüzden bu kişi ile yeniden deneyebilirsiniz. Ancak ilişkiden beklentilerinizi en başından ona söylemenizi tavsiye ederiz. 

Cevabınız