Evliyim eşim bana soğuk davranıyor, sevip sevmediğini nasıl anlarım?

Soru CevapCategory: YaşamEvliyim eşim bana soğuk davranıyor, sevip sevmediğini nasıl anlarım?
Anonymous sordu 1 sene önce
Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce

Eşinizin bu durumu uzun süredir mi devam ediyor yoksa kısa zamandır mı böyle? Eğer uzun süredir devam ediyorsa ise durum kötü. Fakat kısa süredir böyle ise üzülmenize gerek yok. Çünkü eşiniz iş stresi yada kişisel problemleri nedeniyle sizi ihmal ediyor olabilir. Ona biraz zaman tanıyın. Eğer bu zaman sonunda düzelmeye başlamaz ise bir şeyler yapmanız gerekecektir.

Eşinizin bu hali uzun süre devam ederse, eşiniz ile birlikte eskiden yapıp da zevk aldığınız şeyleri tekrar yapmayı önerin. Eğer yapmak istemiyorsa durum kötü demektir.

Eşiniz ile birlikte sinemaya, tiyatroya yada dışarıya çıkıp birlikte vakit geçirmeyi önerin. Eğer bahaneler sunarak sizi geçiştiriyor ise durum kötü demektir.

Eşiniz yatak odasında sizi reddediyor ise ve cinsel yönden sizden uzak duruyor ise yine durum kötü.

Eve geç geliyor ise ve sizinle birlikte evde vakit geçirmek istemiyorsa ise sohbet etmiyor ise yine durum kötü.

Yukarıda saydıklarımıza olumlu tepkiler alıyor iseniz eşinizin sizi sevdiğinden emin olabilirsiniz. Ancak yine kararsız kaldığınız takdirde tek yapmanız gereken eşiniz ile bu durumu konuşmaktır. Eşinize bu durumda duymuş olduğunuz üzüntüyü belirtmeniz halinde eşinizin yaptığı yanlıştan dönmesini sağlayabilirsiniz.

Cevabınız