Gebelik belirtileri var ama ultrasonda görünmedi, acaba hamile miyim?

Soru CevapCategory: Anne ve ÇocukGebelik belirtileri var ama ultrasonda görünmedi, acaba hamile miyim?
Seda sordu 7 ay önce

Merhaba admin… Benim 3 yaşında bir kızım var yaklaşık 4 ay önce 2 aylık bebeim karnimda olduğunu öğrendik ve kürtaj oldum akabinde 3 ay korundum ve şuan yaklaşık 25 gündür faln korunmuyorum adette gordum başında ve bel ağrısı aşırı derece var bunun yanısıra miğde bulantisi genelde sabahları sık idrara çıkma sinirlilik ve kasık ağrısı halsizlik bi gebedeki herşeyi yaşıyorum bugün test yaptım fakat beldi olmayacak şekilde pozitif çıktı doktora gittim ultrason da gozukmedi acaba çok mu erken yumurtlama varmış doktorun söylediği gibi anlayamadım hamile kalmak istiyorum Allahın izniyle Allah herkese nasip etsin sonra bana inşallah

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 7 ay önce

Merhaba Seda Hanım,
 
Yaşamış olduğunuz gebelik belirtileri bazı durumlarda yumurtlama esnasında da görülebilir. Herkes de yumurtlama esnasında bu belirtiler görülmez ancak yapmış olduğunuz kürtaj ve korunmayı bırakma sonrasında böyle ağrılı bir yumurtlama durumu görülmüş olabilir. 
 
Evde yaptığınız gebelik testinin pozitif çıkması olağan bir durumdur. Çünkü eczanede satılan gebelik testleri kesin doğru sonuç vermeyebilir. Emin olmak için ikincisinin de yapılması tavsiye edilir. Çünkü bu testlerde bozuk olabiliyor. Eğer gebe olsaydınız ultrasonda kesinlikle görülürdü. Ultrasonda görülmediği gebe olmadığınızdan emin olabilirsiniz. 
 
Eğer hala aklınızda bir şüphe var ise size tavsiyemiz bir gebelik testi daha yapın. Eğer yine pozitif çıkarsa bu defa sağlık ocağına giderek kan testi yaptırın. Kanda gebelik testi kesin sonucu verecektir. 

Cevabınız