Gelmiş geçmiş en iyi ve pahalı telefonu hangisidir?

Soru CevapCategory: MobilGelmiş geçmiş en iyi ve pahalı telefonu hangisidir?
Anonymous sordu 2 sene önce
Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Dünyanın en pahalı akıllı telefon elmaslarla donatılan iPhone 5 modeli oldu. En iyi akıllı telefon diyemeyiz ancak 16,5 milyon dolar fiyatı ile açık ara dünyanın en pahalı akıllı telefonu olmayı başardı. 
 
İngiliz tasarımcı Stuart Hughes piyasadaki üst seviye akıllı telefonları alıyor ve bu telefonları değerli taşlarla bir güzel süsleyip internet sitesi üzerinden satışa çıkarıyor. Bu telefonların satıldığı fiyatlar ise gerçekten dudak uçuklatıcıcinsten. Dünyanın en pahalı akıllı telefonu da zaten Hughes’ın elinden çıkma. Hughes, geçtiğimiz yıl tasarlamış olduğu ve ‘iPhone 5 Kara Elmas‘ adını vermiş olduğu telefonu 16.5 milyon doların üzerinde satmıştı.
 
26 karat altın kasaya sahip olan dünyanın en pahalı telefonun Home tuşunda bile kara elmas kullanılmış. Kara elmasolan Home tuşunun çevresine ise 53 tane elmas yerleştirilmiş. Bunun yanında cihazın orijinal dokunmatik ekranı isesafir cam ile değiştirilmiş. Bu da cihazın ekranının Gorilla Glass’lı ekranlara oranla 3 kat daha sağlam olmasını sağlamış. Aynı şekilde cihazın kamera lensi üzerinde de safir cam kullanılmış.
Bu cihazın Çinli bir iş adamına satıldığını da belirtelim.

Cevabınız