Göğüs ağrısı için kullanılması gereken ilaç var mı?

Soru CevapCategory: SağlıkGöğüs ağrısı için kullanılması gereken ilaç var mı?
şerife başaran sordu 9 ay önce

mrb.  göğsümde  yürürken 10 metreden sonra ağrı başlıyordu, kalp dr a gittim, ameliyat gözüküyor dedi ve anjiyo yaptı birşey olmadığını sadece %40 birinde daralma olduğunu söyledi ve kan sulandırıcı verdi. daha sonraları dikkat ettimki beyaz ekmek yiyince ağrı çoğalıyor, şimdi ekmek yemiyorum ağrılarım yok size sormak istediğim bunun için kullanmam gereken ilaç varmı yada beni nereye yönlendirirsiniz, cevap verirseniz sevinirim bu arada yaşım 63.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 9 ay önce

Merhaba Şerife Hanım,
 
Öncelikle size buradan ilaç tavsiyesi veremeyeceğimizi belirtelim. Çünkü bu gibi durumlarda doktor muayenesi olmadan ilaç kullanmak çok sakıncalıdır. Zaten doktora görünmüşsünüz ve size ihtiyacınız olan ilacı (kan sulandırıcı) vermiş. 
 
Beyaz ekmek yediğinizde ağrının artması ile tamamen gluten ile alakalıdır. Yani şeker hassasiyetini var demektir. Beyaz ekmekte de yüksek oranda şeker bulunmaktadır. Şeker çok hızlı bir şekilde kana karıştığı için ve sağlık açısından çok zararlı olduğu için kanda katılaşmaya neden olabilir. Bu da sizde ağrıya neden olmaktadır. Ekmek ve diğer hamur işlerinden uzak durmanın yanı sıra şeker ve şekerli gıdaları da hayatınızdan çıkarın. Zamanla sağlığınıza kavuşacaksınız. 

Cevabınız