Güneş lekelerine kalıcı çözüm yok mu?

Soru CevapCategory: Güzellik ve BakımGüneş lekelerine kalıcı çözüm yok mu?
ceylan sordu 2 sene önce

mrb.25 yaşındayım.güneş lekeleri her yıl olduğu gibi bu yılda kabusum.bu lekelere kalıcı çözüm yok mu.lütfen bana yardımcı olur musunuz

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Doğuştan olmayan lekeler için lazerle tedavi, kriyoterapi (dondurarak tedavi), kimyasal peeling, dermabrazyon (soyma) tedavileri kesin çözüm olarak görülebiliyor. Ancak son yöntemlerden birisi oln buz terapisi yöntemi doğuştan olan lekeler için de kesin çözüm oluyor.

Lekeler için buz terapisi kesin çözüm

En küçüğünün bile moralimizi bozmaya yettiği, psikolojimizi etkileyen, doğuştan ya da sonradan oluşan cilt lekelerine kesin çözüm buz mucizesinden geldi. Medikal Estetik Uzman Suna Dinç’ in uyguladığı Buz Terapisi ile güneş lekelerinden çillere, yanık lekelerinden sivilce izlerine kadar pek çok cilt sorunu tek seansta son buluyor. Yöntem Türkiye’ de en önemli cilt problemlerinden olan Jilet izleri, Keloit, Ameliyat izleri, Hemanjiom gibi sorunlardan da kısa sürede kurtulmayı sağlıyor. İşte Buz Terapisine yönelik tüm detaylar;

Ice therapy ( Buz terapisi ) Nedir? 

Sağlık sektöründe gelişen teknoloji ve Ar-Ge çalışmaları ile yenilenen son jenerasyon Ice Therapy cihaz, cilt lekelerine ve izlerine daha kısa sürede kesin çözüm sunmaktadır. Ice Therapy cihazı havadan aldığı oksijeni ve nemi cildin tanısına göre belirli soğukluğa ulaştırarak buz kristalleri elde eder. Buz kristalleri cilt altındaki kolajenleri aktif hale getirir, cildin alt tabakasını iyileştirir, üst tabakasının kuruyup dökülmesini, alttan yeni ve sağlıklı bir cilt gelmesini sağlar. Cilde kesinlikle herhangi bir zarar vermeden, her probleme göre farklı başlıklar ile cildi  kristalizasyon yöntemi ile yeniler. Buz Terapisi sisteminin herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi yaş sınırı da yoktur. 40 günlük bebeklerde dahi rahatlıkla uygulanabilir. Yeni doğan bebeklerde en sık karşılaştığımız cilt problemi Hemanjiomlardır.

Hangi cilt sorunlarına uygulanır? 

• Güneş lekeleri ve çiller
• Ameliyat izleri ve Keloit
• Jilet izleri
• Yaşlılık lekeleri
• Yanık izleri
• Et benleri ve siğiller
• Sivilce izleri
• Doğum lekeleri ( Hemanjiom )
• Vücut çatlakları
• Vitiligo
• Saç kıran hastalığı

Uygulama nasıl yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce cilt yapısının tespiti için test yapılır. Testin sonucuna ve cilt yapısına göre dereceler seçilir. Çil, güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri ortalama 1 ile 3 seans arasında son bulurken; jilet izleri ameliyat izleri gibi daha derin cilt problemleri 3 ile 18 seans arasında sürmektedir.

Buz Terapisi’nin seans aralıkları ; cilt problemi yüzde ise haftada bir, vücutta ise iki haftada birdir.

Kimler bu yöntemden faydalanabilir? 

40 gününü  doldurmuş bebekler ve hamileler dahil her yaş grubu bu yöntemden faydalanabilir. Ayrıca kadınlar kadar erkekler de pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bu yöntemi tercih edenler arasında yer alıyor.

Cevabınız