Hamile kalamıyorum, ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: Anne ve ÇocukHamile kalamıyorum, ne yapmalıyım?
Anonymous sordu 1 sene önce

Ben yeni adet oldum her ne yaptıysam hamile kalamadı bende eşimden çok istiyoruz ama bir türlü olmuyor 2 buçuk yıldır evliyim bana bir öneride bulunursanız çok sevinirim şimdiden tsk ederim

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce

Hamile kalmanız için size önerilerde bulacağınız. Aşağıdaki öneriyi bir kaç ay uyguladığınız takdirde gebe kalamaz iseniz eşiniz ile birlikte bir sağlık sorunu olup olmadığını öğrenmek için doktora görünmelisiniz.

Hamile kalmak için doğru zamanda ilişkiye girilmesi çok önemlidir. Hamileliğin olması için kadının yumurtlama zamanında ilişkinin olması gerekir. Düzenli bir şekilde yani 28 günde bir adet gören kadınlarda yumurtlama zamanı, adet başlangıcından 14 gün sonradır. Bu zamanda ilişki meydana gelir ise erkek spermleri kadın yumurtalarını döller ve gebelik meydana gelir. Eğer yumurtlama günün hesaplayamıyorsanız yapmanız gereken en garanti şey şudur; doktorlarında tavsiyesi üzerine iki günde bir ilişkiye girilmesidir. İki günde bir birleşme meydana gelir ise kesinlikle yumurtlama zamanı denk getirilmiş olacağı için hamilelik de meydana gelmiş olacaktır. Bunu bir kaç ay denemeniz gerekir.

Cevabınız