Hangi marka araba alınır?

Soru CevapCategory: OtomobilHangi marka araba alınır?
Anonymous sordu 2 sene önce
Sponsorlu Bağlantılar
şükrü cevapladı 2 sene önce

gta san andıreas araba modifiye

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

:Hangi marka araba alınır sorusu için bir çok kriter vardır. Bu yüzden kendinize uygun bir araç almak için bazı soruları kendinize sormanız gerekir. Bu sorular şunlardır?
 
Arabayı hangi amaç için satın alıyorsunuz?
 
Şahsi kullanım için mi yoksa iş için mi aldığınıza göre durum değişir. Şahsi kullanım için alıyorsanız ve kalabalık bir aile iseniz geniş bir C segmentinde sedan yada hantback araç (Ford Focus, Toyota Coralla, Auris vb.) alabilirsiniz. Ama kalabalık değilseniz B sınıfı bir araç (Toyota Yaris, Ford Fiesta vb.) alabilirsiniz. İş için alıyorsanız eğer size tavsiye Kango modellerinden birini almanız.
 
Bütçeniz nedir?
 
Araba alırken en önemli sorulardan birisi de budur. Bütçenize göre en iyi aracı satın almalısınız. Eğer düşük bütçeye sahip iseniz Renault symbol, Fiat Linea gibi araçlara yönelebilirsiniz. Yada B sınıfı araçlara. Bütçeniz biraz daha iyi ve orta düzey ise Ford Focus, Toyota Corolla, Opel Astra gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer bütçe sorun değilse üst düzey markalardan olan BMW, Mercedes gibi modellere bakabilirsiniz. 
 
Dizel mi Benzin mi?
 
Otomobil alırken en çok sorulan sorulardan birisidir. İnsanın aklına ilk olarak Dizel almak gelir ancak çoğu zaman dizel almak mantıklı değildir. Yılda ortalama 15 bin km yol yapmayacaksanız hiç mantıklı değildir. Çünkü aynı model bir aracın dizel versiyonu yaklaşık 7-10 bin lira daha pahalıdır. Dizel araca verdiğiniz bu fazla paradan kara geçebilmek için 5-10 yıl boyunca kullanarak yılda 10-15 km yol yapmanız gerekiyor. Ancak o şekilde verdiğiniz fazla parayı çıkarıp kar edebiliyorsunuz. Eğer sizin durumunuz bu değil ise dizel araç almanız hiç mantıklı değildir. Kesinlikle benzinli araç almanız gerekir. 

Cevabınız