Hep aklıma kötü şeyler geliyor ne yapmam gerekiyor?

Soru CevapCategory: YaşamHep aklıma kötü şeyler geliyor ne yapmam gerekiyor?
Anonymous sordu 2 sene önce

Ben 15 yaşındayım lisede kaldım, kafama ölüm korkusu geliyo,liseye başladığımdan beri ağlıyorum anneme babama üzülüyorum çalışmasını istemiyorum okuyamiyorumda napmam lazım

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Aklınıza kötü şeyler gelmemesi için öncelikle bilinçlenmeniz gerekiyor. Ve bu korkularınız ile yüzleşmeniz gerekiyor. Peki nasıl bilinçleneceksiniz? 
 
Öncelikle ölümün de hayatın bir gerçeği olduğunu kabul etmek gerekir. Ve birgün hepimizin öleceği gerçeğini kabul etmemiz gerekiyor. İnsanlar doğuyor, ölmek için. Bu yüzden yarın bir gün annemiz, babamız, en yakın arkadaşımız yada kendimizin öleceğini unutmamamız gerekiyor. Ölüm konusunda bilinçlenip bu korkularınız iç yüzünü öğrendiğinizde, aslında bunların korkulacak şeyler olmadığını öğreneceksiniz. 
 
Bütün belalar sıkıntılar insanoğlu içindir. Yaşadığımız sıkıntılar ve zorluklar bizi hayatta daha da güçlü kılar. Hayata karşı daya tecrübeli ve deneyimli kılar. Bu yüzden ölümler ve diğer sorunların bizi korkutmaması gerekiyor. Korktuğunuz müddetçe zayıf düşersiniz. Siz korksanız da korkmasanızda bunlar olacaktır zaten. Güçlü ve hayata karşı dimdik durmak için bu korkularınızın hayatın bir gerçeği olduğunu unutmayın. 

Cevabınız