Her gece ağlıyorum, intihar etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: SağlıkHer gece ağlıyorum, intihar etmek istiyorum, ne yapmalıyım?
Anonymous sordu 2 sene önce

Durup dururken gülmeye başladım neler oluyo

Ben 14 yaşındayım daha bu yaşta neler yaşadım. Hayat çok anlamsız geliyo artık. Sevdiğim çocuk tarafından büyük ihanete uğradım babamın beni sevmediğini düşünüyorum. Her gece ağlamaktan bıktım. İntihar edesim var. Kollarım çizik içinde napıcam benn??

Sponsorlu Bağlantılar

2 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

İntihar etmek zayıf ve korkak insanların son çaresidir. Bu yüzden karşınıza çıkan bir kaç problemde hemen pes etmeki zayıflık göstermek acizliğin göstergesidir. Öncelikle cesur olun ve güçlü durun. Kendinize güvenin. Hayatınızın merkezine kendinizi koymalısınız. Hayaıtn merkezinde kendiniz olduğunuz sürece çevrenizde gelişen olaylar sizi sarsıp üzse dahi zayıf düşüremez. Ancak hayatınızın merkezine sevdiğinizi yada diğer insanları koyarsanız onların her yanlışında savrulan siz olursunuz. Bu da sizi hayata karşı zayıf düşürür.
 
Peki ne yapmalısınız?
 
Öncelikle hiçbir şeyin sizden daha değerli olmadığına karar verin. En değerli varlığın kendiniz olduğunu anlayın ve bu değeri saçma sapan sebepler yüzünden değersizleştirmeyin. Size ihanet eden değersiz bir insan için kendinizi üzmeye değer mi? Sizin gözünürde 5 para etmemesi gereken bir insan için intihar mı edeceksiniz? Tabiki hayır. Size ihanet ettiyse o sizi kaybetti, siz onu değil. 
 
Kendiniziçin yeni bir başlangıç yapın. İdealler belirleyin ve hedefler koyun. Ve bu idealler için yaşayın. Yaşama amacınız bunlar olsun. Bu zaman hiçbir şey sizi pes etme noktasına getiremeyecek. Çevrenizde gelişen olaylar ve insanlar sizin için hedeflerinize ulaşma noktasında birar araç olsun, amaç olmasın. 
 
İnsanlar dönem dönem kendini terkedilmiş, yalnız ve psikolojik çöküntü halinde hissedebilir. Bu durumda en yakınları olan anne ve babalarının dahi kendisini sevmediğini düşünebilir. Bu ruh halinden kurtulduğunuz vakit babanızın sizi ne kadar sevdiğini tekrar anlayacaksınız. 

Anonymous cevapladı 2 sene önce

Mrb sorununa kokten cozum getirebilirim ayni derdin icindeydim ama iyilestim istersen benimle iletisime gecebilirsin.

Cevabınız