Her şeye sinirleniyorum ve sinirimi başkalarından çıkarıyorum, ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: SağlıkHer şeye sinirleniyorum ve sinirimi başkalarından çıkarıyorum, ne yapmalıyım?
aslı sordu 12 ay önce

İyi günler,ben 30 yaşında bir bayanım ve sürekli agresif bir insanım,hemen her şeye sinirleniyorum. Bazen bu sinir aşırı rahatsız edici bir hal alıyor,sinir geldiğinde sebepsiz yere karşımdaki insan kimse ondan çıkarıyorum,hemen herkesten her şeyden,nefret ediyorum ve o anda karşımdakileri kırmak için,sanki elimden gelen her şeyi yapıyorum.Bu beni inanılmaz rahatsız ediyor,sonrasında çok pişman oluyorum ama bunu değiştiremiyorum.Sabahları hep çok mutsuz ve huzursuz uyanıyorum,uykudan,sanki hayatımdaki herkesten ve her şeyden nefret ediyorum yine, bu hislere kapıldıkça,her şey iyice çekilmez oluyor benim için,diğer insanları da çok zorluyorum,ağlamadığım gün korkuyorum,bir şeyler olacak diye,çok sık ağlıyorum ama ağlama çok iyi geliyor,lütfen bir şeyler önerir misiniz? psikologa gitmeye zamanım yok,farklı yöntemlerle bu sinirden ve mutsuzluktan kurtulmamın bir yolu var mı? şimdiden teşekkürler..

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 12 ay önce

Anlattığınıza göre sizdeki sinirlilik hali oldukça ilerlemiş durumda. Bu durumdan evde kendi başınıza yapacağınız terapilerle kurtulmanız çok zor ancak yine daha önce öfke kontrolü üzerine paylaştığımız makalelere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 
 
Bkz: Öfke Kontrolü
 
Ancak biz size kesinlikle psikoloğa gitmenizi öneriyoruz. Kendinize zaman ayırın ve bir psikolğa görünün. Çünkü durumunuz hakkında psikolog detaylı tektikler yaparak gerekirse ilaç tedavisi de uygulayabilir. 

Cevabınız