Her şeyi unutuyorum, nedeni nedir? Unutkanlığa karşı ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: SağlıkHer şeyi unutuyorum, nedeni nedir? Unutkanlığa karşı ne yapmalıyım?
Anonymous sordu 2 sene önce

merhaba son zamanlarda sıkça yaşamaya başladığım bir problem arabayı bıraktığım yeri unutup tamamen farklı yere gidip tekrar geri geliyorum bir işi yaparken o an orda ne yaptığımı unutup oraya ne zaman geldiğimi düşünüyorum konuştuklarımı ve ne yaptığımı unutuyorum hatırlamak için zorlasamda çoğu zaman başarısız oluyorum bunun gibi basit herkeste olabilecek bi kaç problem daha yaşıyorum ama çok sık oluyor ne yapmalıyım cevabınızı merakla bekliyorum umarım unutmam 🙁

Sponsorlu Bağlantılar
sümeyra cevapladı 2 sene önce

bol bol kıtap okuyarak muzik dileyerek ve bulmaca cozerek unutkanlıgını yenebılırsın

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Unutkanlığa neden olan bir çok farklı etken olabilir. Örneğin kullandığınız bazı ilaçlar, depresyon ve farkına olmadığınız bazı hastalıklar unutkanlığa yol açabilir. Bu yüzden unutkanlığa neden olan etkenleri aşağıdan okuyun ve kendi durumunuzu analiz edin. 
 
Unutkanlığın nedeni, içinde bulunduğunuz stresli yaşam koşullarıyla ilgili olmamalı bu bir.
 
İkincisi, depresyon ciddi anlamda unutkanlık yapabilir. Unutkanlığınız, burnunuzdaki gözlüğü evin içinde dört dönerek aramanızın nedeni, depresyonda oluşunuz olmamalı.
 
Üçüncüsü, bazı kişilerde ciddi anlamda dikkat dağınıklığı vardır. Bunun da kendine göre nedenleri vardır elbet, o nedenlere girmeyeyim şimdi. Lakin zaten kendinizi bildiniz bileli dikkati dağınık birisiyseniz, yukarıda yazdığım unutkan durumları yaşama ihtimaliniz zaten yüksektir.
 
Dördüncüsü, son günlerde gerektiğinden az uyuduysanız, uyku düzeninizi bozduysanız, gece ile gündüzün uyku saatlerinin yerini değiştirdiyseniz unutkanlık yaşamaya başlayabilirsiniz.
 
Beşincisi, aşırı açlık ve az yemek, az beslenmek unutkanlık yapar. Çünkü beyin ve sinir sistemi, ihtiyacı olan besin maddelerine ulaşamaz. Sermayeden tüketir ve hopp unutkanlık!
 
Altıncı neden birden fazla işle uğraşmak ve yapılacak işlerin çokluğudur. Yani gün içinde elli tane işle uğraşıyorsanız, koşturmaca, didinmece derken beyin dağılır, ardından unutkanlık başlayabilir.
 
Yedincisi, tansiyon, şeker, tiroid gibi hastalıklar unutkanlık yapar.
 
Sekizincisi, herhangi bir olayı unutmamak veya yeniden hatırlamak için gerekli olan yol yöntemleri bilmiyorsunuzdur. Bunun için sık sık unutkanlık yaşamanız normaldir.

Cevabınız