İnsanların yaptığı yollar ve binalar çevreyi nasıl değiştirir?

Soru CevapCategory: Eğitimİnsanların yaptığı yollar ve binalar çevreyi nasıl değiştirir?
Anonymous sordu 1 sene önce

İnsanların yaptığı yollar binalar çevreyi degiştirir mi nasıl

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce

Çevremize baktığımızda beşeri unsurların arttığını görürüz.Çünkü insanlar doğal ortamı hızla değiştirmektedirler.Bu beşeri unsurlara insanların yaptığı yolları ve binaları örnek verebiliriz.Yollar ve binalar insan eliyle yapılan unsurlardır ve çevreyi bir çok açıdan değiştirmektedir.

İlk önce yolların çevreyi nasıl değiştirdiğine değinelim.Çevreye yapılan yollar, çevrenin doğallığınıdeğiştirerek insan hayatını kolaylaştıracak şekilde yeniden düzenlenir.Örneğin engebeli yada dağlık bir kesime yapılan yol ulaşımı daha da kolaylaştırmaktadır ve çevrenin yapısını da değiştirmektedir.Yapılan yollar çevrenin yeniden şekillenmesini sağlar.

Binalara baktığımız zaman çevrenin doğallığını daha çok bozduğunu görüyoruz.Yapılan binalar çevreye bambaşka bir şekilde kazandırmaktadır.Örnek vermek gerekirse ormanlık bir alana binaların yapılması bütün ağaçları yada bir çoğunu ortadan kaldıracaktır.Ve çevrenin doğallığı daha çok bozulacaktır.

Yolar ve binalar genel anlamıyla çevrenin yapısını ve görünümünü değiştirmektedir.Çevreyi değiştirerek yeni bir çevrenin ortaya çıkmasını sağlar.Tabi yeni çevreyi doğal olmaktan çıkarım insan eliyle oluşturulan bir çevre haline sokar.

Detaylı bilgi için tıklayınız…

Cevabınız