İnternet zararlı mı? İnternet faydalı mı?

Soru CevapCategory: Teknolojiİnternet zararlı mı? İnternet faydalı mı?
BARAN EMRE sordu 10 ay önce

INTERMET ZARARLI MI?

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 10 ay önce

Kısacası hayır internet zararlı br şey değil, aksine çok faydalı bir şeydir. İnternet insanlar için büyük faydaları bulunan bir şeydir. Ancak her faydalı şeyi kullanım amacının dışına çıkardığınız zaman nasıl zararlı olursa interneti de kullanım amacının dışına çıkarırsak zararlı olur. Buna örnek vermek gerekise; bıçak insanlar yemek yapmak, meyve soymak ve diğer faydalı işlerini yapmaları için icat edilmiştir ancak bıçağı adam öldürmek için kullananlar da var. Bıçağı amacının dışında kullananlardan dolayı bıçak zararlı bir şey demek nasıl yanlış olur ise internet de zararlı demek o kadar yanlıştır. Önemli olan bu faydalı şeylerin zararlı işler yapmak isteyenlerin eline geçmemesidir. 
 
İnternetten aradığınız bütün bilgilere ulaşabilir, sevdiklerinizi dünyanın öbür ucunda bile olsa görebilir, anından bütün dünya ile iletişim kurabilir, eğitim alabilir, kendinizi geliştirebilir, kitap okuyabilir, film izleyebilir, bankacılı işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilir ve büyük bir zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ancak interneti dolandırıcılık yapmak, uyuşturucu satmak, küçük çocukları tuzaklara düşürmek, hackerler yapmak ve daha bir çok yasa dışı işler için kullanmak da mümkündür. Görüleceği üzere internet çok faydalıdır ancak kullanım amacının dışına çıkarıldığında zararlı olmaktadır.
 
İnterneti zararlı şeyler için kullananlar için hem devlet hemde aileler önlemler almalıdır. Özellikle küçük çocukların internet kullanımı konusunda aile kontrolü çok önemlidir. Kötü niyetli kişilerin tuzaklarına düşmemeleri için yetişkinler tarafından denetlenmelidir. 

Cevabınız