Kapanmak zorunlu mudur?

Soru CevapCategory: DinKapanmak zorunlu mudur?
Anonymous sordu 2 sene önce

kapanmak zorunlu mudur

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

İslam dininde kadınların buluğ çağına eriştikten sonra kapanması zorunludur. Bunun sebebi ise kadının kendi iffetini koruması ve kötü niyetli bakışlardan kendini koruması içindir. Allah Kuran’da örtünmeyi emretmiştir. Örtünme ile ilgili ayetler de oldukça açıktır. 
 
Nur Suresi 31. Ayet:
İnanan kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar ve açığa çıkanlardan, görünenlerden başka ziynetlerini göstermesinler veörtülerini, göğüslerini örtecek bir tarzda omuzlarından aşağıya doğru salsınlar; kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babasından, yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut Müslüman kadınlardan, yahut kendi malları olan kölelerden, yahut erkeklikten kesilmiş veya kudreti olmayan erkek hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların gizli hallerine vâkıf olmayan erkek çocuklardan başka erkeklere ziynetlerini göstermesinler; gizledikleri ziynetler, bilinsin diye ayaklarını da vurmasınlar ve tövbe edin hepiniz Allah’a ey inananlar da kurtulun, erin murâdınıza.
 
Ahzab Suresi 59. Ayet:
Ey Peygamber, eşlerine ve kızlarına ve inananların kadınlarına söyle; dışarı çıkacakları vakit dışarıya mahsus elbiselerini giysinler; bu, onların tanınıp incinmemelerini daha iyi sağlar ve Allah, suçları örter, rahîmdir.

Cevabınız