Karımla devamlı kavga ediyoruz, boşanmak istiyorum ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: YaşamKarımla devamlı kavga ediyoruz, boşanmak istiyorum ne yapmalıyım?
Anonymous sordu 2 sene önce

karimla devamli kavga ediyorum ondan hoslanmiyorum artik evlendigime pisman oldum namusu serefi uzerine yemin ettigi halde inadina istemedigim seyler yapiyor kendisi yalanci biri haksiz iken hakli cikmayi cok iyi biliyo yapmadigim biseyi yapti olarak cok iyi gosterip insanlari inandirabiliyo bilirisiniz agzi laf yapanlardan siddetli kavgalar ediyoruz bosanmak istiyorum bosanamiyorum pufff ne yapacam biliemiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Evlilikte bu tarz büyük ve küçük kavgalar yaşanır. Ancak önemli olan ileride pişman olmayacağınız kararlar almanızdır. Evliliği bitirmeden önce yapabileceğiniz her şeyi yaptığınızdan emin olmalısınız. Evliliğinizi kurtarmak adına neler yaptığınızı yada neler yapabileceklerinizi iyice düşünün. Bireysel olarak yaptıklarınızdan sonra aile büyüklerini araya sokarak bir de onların bu geçimsizliğe çare bulmalarını isteyin. Belki bu şekilde orta yol daha kolay bulunur. 
 
Eğer her şeyi yaptım ve daha yapacak bir şeyim kalmadı diyorsanız, işte o zaman boşanma fikrini önünüze koyabilirsiniz. Boşanma kararını da tek başınıza almamamız gerekmektedir. Boşanmayı düşünüyorsanız bunu oturup eşiniz ile konuşun. Ve ona neden boşanmayı düşündüğünüzü anlatın. Ve ona ben boşanmak istiyorum demeyin, boşanmayı düşünüyorum deyin. Bir de onun bu düşünce karşısındaki fikirlerini alın. Belki de eşiniz durumun buraya kadar geldiğinin farkında değildir ve sizin bu düşüncenizden dolayı hatalarından vazgeçecektir. Çünkü insan olarak iş ciddiye binmeden, yumurta kapıya dayanmadan elimizi taşın altına sokmayız malesef. 
 
Ve son çare olarak profesyonel bir yardım alın. Aile sağlık merkezlerinde ücretsiz hizmet veren psikologlar bulunmakta. Bu psikologlara birlikte giderek profesyonel yardım alabilirsiniz. Tarafsız birinin kimin hatalı olduğunu söylemesi daha etkili olur. Bu şekilde boşanma sınırına gelen bir çok çiftin evliliği kurtulmuştur. 

Cevabınız