Kendime sürekli zarar veriyorum, ne yapmalıyım?

Soru CevapKendime sürekli zarar veriyorum, ne yapmalıyım?
Anonymous sordu 2 sene önce

Kendime surekli zarar veriyorum kolum Bacağım Kesikler le dolu öyle çok büyük değiller ama sonuçta kesik izleri kalıyo daha önce kimseye anlatamadım kimse görmesin diye önceleri bacağıma yapıyodum sonra kolumada yapmaya başladım biri görürse çok kötü olucak son zmanlarda daha da kötü olmaya başladım sürekli Ağlıyorum biri bişey deyince benimle ilgili daha da kötü oluyorum kendime karşı genelde sinirlenince kapı çarpar yada bişeyler vurarak tepkimi gösteririm engel olamıyorum bisiler yapmayınca daha da kötü oluyorum babam kapıyı carpacagina git başını duvara vur dedi babam bunu dedi .. bende öyle yaptım sinirimi sade kendimden çıkarıyorum biri bana hakaret etse onun on katı şekilde kendimi mahvediyorum engel olamıyorum çok pişman da dilim öğrenirler se ne diyeceklerini bile biliyorum o yüzden böyle bişey olsun istemiyorum ama gitgide kötü oluyorum yakalanacağım diye korkuyorum.. aslında çok fazla sorunum yok yada hiç sorunum yok sade varmış gibi göstermeye çalışıyorum çevremde benden daha kötü durumda olan bi sürü insan varken utanmadan nasıl böyle aptalca davranabiliyorum gerçekten aptalin tekiyim .. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum niye böyle olduğumu da bilmiyorum birileriyle konuşmak istiyorum ama etrafimda kimse yok genelde yalnız takilirim arkadaşım var ama onları aslında kimseyi samimi bulmuyorum kendimi bile bu halde nasıl arkadaşım olsun ki bütün okul Hayatim bok gibiydi hiç bi zaman arkadaşım olmadı şu anda üniversitedeyim burda bile öyle ..

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Merhaba,
 
İçinde bulunduğunuz durum psikoloji bozukluğu ve bunalım olarak tarif edilebilir. Etrafınızda samimi hiçbir arkadaşınızın olmayışı ve aile tarafından yeterince ilgi görmemiş olmanız sizi bu duruma itmiş olabilir. Sevindirici tarafı ise yaptıklarınızın yanlış olduğunun farkında olmanız. Peki ne yapmalısınız?
 
Bu durumda yapmanız gereken tek şey aile sağlığı merkezindeki yada hastanelerdeki herhangi bir psikoloğa randevu almanızdır. İnsanın bedeni nasıl hasta olunca doktora gidiyorsa ruhu hasta olunca da doktora gitmesi gerekir. Profesyonel yardım almanız halinde çok kolay bir şekilde bu durumun üstesinden geleceğinizden şüphem yok. 

Cevabınız