Kısa saçlara nasıl şekil verilir?

Soru CevapCategory: Güzellik ve BakımKısa saçlara nasıl şekil verilir?
Anonymous sordu 1 sene önce

saclarim kisa nasi sekil veririm

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce

Limon ile kısa saça şekil verme :Limon suyu ile hem saçlarınızı besleyip parlatın; hem de şeklinin sabit kalmasını sağlayın. Avucunuza sıktığınız limon suyu ile isterseniz kısa saçlarınızı geriye doğru tarayarak sabitleyebilir, isterseniz de dalga veya lülelerinin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınız kendinden dalgalıysa, orta sıklıkta dişleri olan bir tarağı limon suyuna batırıp, saçlarınızı bu tarakla tarayın. Biraz bekleyin kurusun. Pırıl pırıl, enerjik ve doğal dalgası olan saçlara kavuşun. Karışımı spreyli bir şişeye koyup,  püskürterek de kullanabilirsiniz. 

Şekerli su ile kısa saça şekil verme
1 yemek kaşığı şeker ile 1 su bardağı suyu karıştırın, sprey şişesine koyup çalkalayın ve saçlarınıza püskürterek şekil verin. Doğal parlaklık ve şekillenmiş saçlarınız gün boyu sizinle olsun.

Jöle ile kısa saça şekil verme
Kısa saçlarınız için çeşitli sertlikteki jöleleri de kullanabilirsiniz. Avucunuzun içine aldığınız ince bir kat jöleyi, parmaklarınızı kullanarak saçlarınızın en vurucu olmasını istediğiniz bölümlerine yedirin ve şekil verin.

Briyantin ile kısa saça şekil verme
Oldukça parlak ve nostaljik bir görüntü sunan briyantin, kısa saçların en çok sevdiği şekillendiricilerden biridir. Parmak uçlarınız yardımıyla saçlarınıza istediğiniz şekli vermenize olanak tanıyacak olan briyantinin tek olumsuz tarafı, fazla miktarda kullanıldığında yağlı bir izlenim vermesi. Dozu iyi ayarladığınız sürece, briyantin de kısa saçlarınızı şekillendirmek için iyi bir alternatif olacaktır.

Saç köpüğü ile kısa saça şekil verme
Saç köpüğü ile kısa kesilmiş saçlarınıza hacim ve havalı bir ifade vermeniz mümkün. Duş sonrası havluyla ıslaklığını aldığınız saçlarınızı, bir miktar köpük sıkarak kurutun. Son derece modern ve çekici bir duruşa kavuşacaksınız.

Cevabınız