Marmara üniversitesi bilgisayar programcılığı çıkma ihtimali nedir?

Soru CevapCategory: EğitimMarmara üniversitesi bilgisayar programcılığı çıkma ihtimali nedir?
Anonymous sordu 2 sene önce

Hocam anadolu teknik lisesi bilişim teknolojileri bölümü bu sene mezunuyum.312 OBP puanim var.Marmara üniversitesi bilgisayar programramciligi  2.öğretim taban puanı 292 ve kontejan sayısı 24.Ben birinci tercih olarak yazmayı düşünüyorum.Sizce şansım nedir?Öncelik anadolu teknikte ve bu sene mezun olanlarda olacağını düşündüğümüzde şansım nedir?Teşekkürler…

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

.Marmara üniversitesi bilgisayar programramciligi  2.öğretim YGS-1 ile almaktadır. Burada önemli olan YGS-1 puanınızdır. Eğer YGS-1 puanınızın 292’nin üzerinde ise şansınız var demektir. Ancak burada bir diğer önemli kıstas da geçen yıl en son kaç bin ile aldığıdır. Puan olarak kaç binde olduğunuzu ve .Marmara üniversitesi bilgisayar programramciligi  2.öğretimin geçen yıl en son kaç bin ile alım yaptığını öğrenirseniz daha net bir şey söyleyebiliriz.

admin Staff cevapladı 2 sene önce

312 obp puanı ile yerleşmeniz yüksek ihtimaldir. Geçen yıl 292 ile almış ve bu sene 312’nin üzerine çıkması yani 20 puan birden artması çok düşük bir ihtimaldir. Sınavsız geçiş ile 24 öğrenci alacakları için de şansınız yüksek.

Ahmet Selçuk Özdemir cevapladı 2 sene önce

Ben sınavsız geçiş hakkım ile marmaraya basvuracagim.Geçen sene en düşük 292 obp puanmis.Bu senede aynı olduğunu söylediler.Sınavsız geçiş ile 24 öğrenci alacak.Tekrar dediğim gibi ikinci öğretim tercih edeceğim.OBP puanim 312.

Cevabınız