Mastürbasyon yaparken başka kadınları düşünmek günah mı?

Soru CevapCategory: DinMastürbasyon yaparken başka kadınları düşünmek günah mı?
Mehmet salih sordu 9 ay önce

Peki çoğu alim kimseler bir şekilde masturbayon’a müsade vermişler bazı nedenlerden ütürü  biz mantık’ende onayladık  Peki ya şunu gormedim biz mastürbasyon yaparken hiç tanımadığımız kadınları düşünerek veya hayal ederek kimi zaman tanıdık kimi zaman yabancı ben bunu merak eddiyorum bu kişi veya kişilerin hakkı bize geçmişmidir yoksa geçmemişmidir daha fazla detaylara girmeye gerek yok herhalde anlamışsınız dır umarız şimdiden teşekküller

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 9 ay önce

İnsana kötü düşünceden ve hayalden dolayı günah yazılmaz. Hayalden geçen kötü şeyler amele dökülmediği sürece günah işlenmiş sayılmaz. Peki tanıdık yada tanımadık kadınları hayal ederek mastürbasyon yapmak sadece hayal mi yoksa amel de var mı?
 
Tanıdık yada tanımadık kadınları hayal etmek başlı başına amelsiz olduğunda bile sakıncalıdır. Ancak hem hayal edip hemde amel etmek yani mastürbasyon yapmak günah olur. Çünkü hayalinizi amele dökerek mastürbasyon yapmış oluyorsunuz. Alimler başka kadınları hayal etmenin bile sakıncalı olduğunu ve kaçınmak gerektiğini söylüyor. Hele hele hem hayal etmek hemde mastürbasyon yapmak günahtır. 
 
İsra sûresinin 32. âyetinde Cenab-ı Hak, “Sakın zinaya yaklaşmayın!” buyuruyor. Buradaki “yaklaşmayın” emrinden hareketle, İslam fıkıh âlimleri insanı zinaya götürebilecek her türlü amelin yasak ve günah olduğunu ifade etmişlerdir.

Cevabınız