Ne zaman hamile kalmışımdır?

Soru CevapCategory: Anne ve ÇocukNe zaman hamile kalmışımdır?
Alya Rengimler sordu 1 sene önce

İyi günler. Benim son adet tarihim 23 Nisan olarak hesaplandı. Ne zaman hamile kalmış oluyorum? Yani 23 Nisandan önce mi yoksa 23 Nisandan sonra mı hamile kalmış olurum? Eğer 23 Nisandan sonra hamile kalmış oluyorsam, max kaç gün sonra hamile kalmışımdır?

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce

Adetiniz 23 nisan tarihinden sonra hamile kalmışsınız demektir. Ne zaman adet kaldığınızı tam olarak öğrenmek için şu kriterleri göz önünde bulundurarak hesaplama yapınız. 
 
Adetleri düzenli olan bayanlarda yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir, yumurtlama gününü tespit etmenin en pratik yolu budur. Bu hesapla adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir yaklaşık.
 
Adetleri düzenli 30 gün süren bir bayan adet kanamasının başladığı ilk günden başlayarak 16. gün yumurtlama olacağını hesaplamalıdır.
 
Adet kanamaları düzenli 35 günde bir olan kadınlarda yumurtlama günü 21. güne denk gelir yaklaşık olarak.
 
Adetleri düzensiz olanlarda yumurtlama gününü tahmin etmek daha zordur. Ama her zaman adet kanaması başlamadan ortalama 14 gün önce yumurtlama meydana gelir.

Cevabınız