Neden hamile kalamıyorum?

Soru CevapCategory: Anne ve ÇocukNeden hamile kalamıyorum?
Anonymous sordu 2 sene önce

4 ay kadar suren calismalarimiza ragmen neden gebe kalamiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Hamile kalmak isteyip de hamile kalamayan bir çok insanın ortak özelliği eksik bilgiye sahip olmalarıdır. Şimdi sizlere hamile kalabilmeniz için bilmeniz gereken ve yapmanız gereken temel şeyleri sıralayacağım.
 
1. Hamile kalamamanın en önemli nedeni doğru zamanda ilişkinin olmamasıdır. Hamile kalabilmek için kadının yumurtlama döneminde ilişkiye girilmelidir. (Yumurtlama takibi nasıl yapılır?). Eğer yumurtlama takibi yapamıyorsanız, doktorların da tavsiye ettiği gibi adet bittikten sonra 2 günde bir ilişkiye girmelisiniz. Böylece yumurtlama dönemine ilişkiyi denk getirmiş olursunuz. Hergün ilişkiye girmek yanlıştır. Çünkü hergün ilişkiye girildiği zaman sperm kalitesi düşük olur ve gebelik ihtimali düşer. Bu yüzden 2 günde 1 ilişkiye girilmelidir. Bir sonraki adet döneminizden itibaren bu yöntemi uygulayın. Eğer hamile kalmaz iseniz aşağıdaki öneriye göz atın. 
 
2. Herhangi bir sağlık sorunu gebeliğe engel olabilir. Bu sorunların başında gelen ise kadında yumurtaların tembelliği ve çatlamaması söz konusu iken, erkekte ise sperm sayısının düşük olmasıdır. Bu sorunu da kadınlar kadın doğum uzmanına, erkekler ise üroloğa görünerek kolayca halledebilirler. 

Cevabınız