Ölmek istiyorum üzerime çok geliyorlar, ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: SağlıkÖlmek istiyorum üzerime çok geliyorlar, ne yapmalıyım?
Anonymous sordu 2 sene önce

Artık içimden yaşamak gelmiyor ve ölmek istiyorum,kimse beni takmıyor ve herkes üzerime geliyor.Birisiyle kavga ettiğimde hep suçlu ben oluyorum ve hep beni suçlu görüyorlar ve ailemin bunlardan haberi yok.Kendimi kesip,camdan atlayasım var.Çok sinirleniyorum bu yüzden arkadaşlarımla aram bozuluyor benimle küsüyorlar yine özür dileyen ben oluyorum.Bi gün okula mutlu gelirsem illaha morelimi bozacak bişey oluyor.Okulda birisiyle kavga edip onu öldüresiye dövüp stres atasım var.Öğretmenlerle kavga ediyorum sinirlendiğim için sürekli ağlıyorum.Artık içime kapanık birisi olucam ve insanlarla sadece bana soru sorduklarında konuşucam.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Size öncelikle tavsiyem şu olacak. Ölmeyi her düşündüğünüzde kendinize şu soruyu sorun; ölünce bütün sorunlar bitecek mi? Vereceğiniz cevap her defasında HAYIR olacaktır. Kendinizi öldürerek hiçbir sorunu çözemezsiniz. 
 
Peki ne yapmalısınız? 
Şuan içinde bulunduğunuz durum psikolojik bunalım veya depresyon olabilir. Bu yüzden en kısa zamanda bir psikoloji doktoruna görünmelisiniz. Belkide doktorun önereceği bir ilaç ile bütün bu sorunlardan kurtulacaksınız. Psikoloji ve depresyon insanın ruhsal yönden hasta olması ve sinirlerinin yıpranmasıdır. Bu yüzden diğer hastalıklar gibi bu tür sorunlarda doktora gidilerek tedavi edilmelidir. 

Cevabınız