Sinir ve ağlama krizlerine karşı ne yapılmalı?

Soru CevapCategory: SağlıkSinir ve ağlama krizlerine karşı ne yapılmalı?
Anonymous sordu 2 sene önce

Merhaba 24 yaşında eşim astım hastası tartışmalarımizda  veya en ufak problemde astım krizi tetkleyici  olarak sinir  krizine dönüyor kasılmalar ağlamalar  kitlenme  vb etkiler yaşıyor 6 yıldır evliyiz  bende çabuk sinirlenen ve kendini kontrol etmekte zorlanan biriyim böyle olunca bazen kişisel tartışmalar bazen saçma sapan tartışmalar ve sürekli çocuk gibi küsmesi  yüzünden evlilikten iyice soğudum  ama aile bilincinin  sorumlulugu ile sabır etme ve dayanmayan çalışıyorum benim sormak istediğim bu krizler benide etkilemeye başladı bu tarz anlarda bırakıp gidemiyorum dursam  ben sinirleniyorum ve bunu gören esim daha fazla krizlere giriyor. Bu tarz durumlarda ne yapmalı ve eşimin problem belirtileri neyi gösteriyor psikoloğa gidelim dediğimde kabul etmiyor böyle olunca arada kalıyorum cevaplariniz için teşekkürler…

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Ortada bir hastalık olduğu için önünüzde iki seçenek bulunuyor. Ya bu tartışmalara hiç girmeyeceksiniz ve girseniz dahi uzatmayacaksınız yada tartıştığınız zaman eşinize krize girdiğinde onu yalnız bırakmayacaksınız. Tartışma esnasında eşiniz krize girdiğinde onu yalnız bırakamayacağınız için benim size tavsiyem tartışmayı uzatmamanız yönünde olacaktır. Çünkü evliliklerde hiçbir tartışma sorunları çözmez, tam aksine sorunları büyütür. 
 
Diğer bir konu ise psikolog meselesi… 6 yıldır evli olmanıza rağmen şiddetli tartışmalara giriyorsanız ve hala sorunlar yaşıyorsanız psikoloğa gitmeniz gerekir. Psikolojik bozukluk da tıpkı bedensel bir hastalık gibi hastalıktır. Bunu eşinize anlatmaya çalışın ancak eşinize sorunun onda olduğu için değil, bu tartışmaların evliliğinize zarar verdiği için psikoloğa gitmeniz gerektiğinden bahsedin. Hatta onu razı etmek için kendinizin psikoloğa ihtiyacınız olduğunu ve psikolğa giderseniz artık eşinizi üzmeyeceğiniz ve tartışmalara girmeyeceğinizi de söyleyebilirsiniz. Eğer eşinizi psikolğa ikna edemiyorsanız yapmanız gereken alternatif şey ise ikinizin de saydığı bir aile büyüyüğü yada dostunuzu aranızda hakem edip sorunları konuşup çözmektir. Aranızdaki sorunlar hakkında objektif olabilecek biri var ise bu şekilde sorunlarınızı konuşup çözüme kavuşturabilirsiniz. 

Cevabınız