Sinirimi kontrol altına alamıyorum, çok çabuk sinirleniyorum ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: SağlıkSinirimi kontrol altına alamıyorum, çok çabuk sinirleniyorum ne yapmalıyım?
Nisa sordu 12 ay önce

Merhaba 6 yıllık evliyim 1 yaşında kızım var.doğumdan sonra eşimin beni aldattığını öğrendim çok zor zamanlar geçirdim şuan eşimle tekrar baslamak kararı aldık ama hicbirsekilde güvenmiyorum.bu yaşadıklarımdan dolayı çok aşırı sinirliyim.olur olmadık herşeye sinirleniyorum bağırıyorum. Kızıma bile çok çabuk sinirleniyorum 🙁 kızıma sinirlendiğim için çok pişman oluyorum içim içimi yiyor.ne yapacağımı bilmiyorum.sinirimi bastiramiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 12 ay önce

Merhaba Nisa Hanım,
 
Eğer eşiniz ile tekrar başlama kararı aldıysanız geçmişte yaşananların üzerine bir çizgi çekmeli ve unutmalısınız. Eğer geçmişte yaşananlara takılı kalırsanız yeniden başlama işinde asla başarılı olamayacaksınız. Çünkü her defasında aklınıza geçmişte yaşananlar gelecek ve yapmak istediklerinizi yapmak istemeyeceksiniz veya eşinizin yaptıkları sizi tatmin etmeyecek. Bu durum zaten psikolojik olarak üzerinizde devam ediyor ve size sinir stres olarak geri dönüyor. 
 
Yapmanız gereken en önemli şey geçmişte yaşananları unutmak ve asla gündeme getirmemek. Yeniden başlamayı gerçekten istiyorsanız geçmişte yaşananlar hiç olmamış gibi tekrar güvenmeye başlamalısınız. Biraz daha tedbirli olun ancak yine güvenmeye çalışın. Eğer bunları yaparsanız geçmişte yaşananlar aklınıza gelmez ve sinirlenmezsiniz. Eşinizin yaptığı her hatada da geçmişten örnek vermeyin. Kesinlikle geçmişi gündeme getirmeyin ve üstüne bir sünger çekin. Zamanla her şeyin düzelmeye başladığını göreceksiniz. 

Cevabınız