Sinirimi kontrol altına alamıyorum, çok çabuk sinirleniyorum ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: SağlıkSinirimi kontrol altına alamıyorum, çok çabuk sinirleniyorum ne yapmalıyım?
Cansu sordu 11 ay önce

En ufak şeye sinirleniyorum ve takıntı haline getirip o yüzden bütün gün mutsuz gezebiliyorum. Mutlu olmam için o kadar çok sebep var ama mutsuzum sevdiğim adamla bi ay sonra nişanimiz var ama ben saçına kıyafetine konuşmasına çok takip onuda kendimize yıpratıyorum ve bunun farkında olmama rağmen engel olamıyorum geçmişte yaşadığım büyük yaraları hafızamdan silemiyorum eskisi gibi vurdum duymaz bi kız hicbir şeyi umursamaz olmak istiyorum bazen ama beynimi kemiriyor herşeyi çok ince düşünüyorum

Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 11 ay önce

Anlattıklarınıza göre güven problemi yaşıyorsunuz ve hayata sürekli negatif bir bakış açısında bakıyorsunuz. Ayrıca geçmişe takılıp kalmanız nedeniyle de yaşayabileceğiniz mutlulukları ertelemek zorunda kalmanız söz konusu. Peki ne yapmanız gerekir?
 
Öncelikle sevdiğiniz adama karşı tamamen güveneceksiniz. Eğer evleneceğiniz adama tamamen güvenemiyorsanız boşuna hiç evlenmeyin zaten. Evliliklerin temeli karşılıklı güven üzerine atılır. Eğer temeli sağlam atmazsanız evliliğinde sağlam olmasını beklemeyin. Sevdiğiniz adama karşı güvensiz olduğunuz konular ne ise oturup açık açık konuşun ve aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırın. Daha sonra güven konusunda hiçbir tereddüte düşmeyin. 
 
Hayata hep olumsuz taraflarından bakmak ise size her zaman mutsuz eder. Bardağın boş tarafını değil dolu tarafını görmeniz gerekir. Elinizdekilerin kıymetini bilerek sizden daha azına sahip olanları düşünün.Eğer böyle yaparsanız elinize geçen fırsatları daha iyi değerlendirir ve ayağınıza kadar gelen mutlulukları yaşamış olursunuz. 
 
Geçmişte yaşadıklarınıza gelince, yaşamış olduklarınız aklınıza geldiği zamanlarda farklı şeyler düşünmeye çalışın ve gelecek planlarınızı hayal edin. Geçmişe takılı kalmak aciz insanların hüneridir. Geçmişten ders çıkarıp geleceğin planlarını daha iyi yapmak ise zeki insanların hüneridir. Geçmişte yaşadıklarınız sizi daha fazla olgunlaştırması lazım. Yaşadıklarınızdan ders çıkarın ve geleceğinizi daha planlı yapın. Geçmişte yaşadıklarınız aklınıza geldiği zamanlarda dikkatinizi başka şeylere verin ve farklı şeyler düşünün. zamanla bunun da üstesinde geleceksiniz. 

Cevabınız