Son icatlar nelerdir?

Soru CevapCategory: BilimSon icatlar nelerdir?
Anonymous sordu 2 sene önce
Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce

2015 yılında ortaya çıkarılan icatlardan bazılarını sizlere sunuyoruz.

Detaylı bilgi: 2015 Yılının İcatları

Çok yiyene özel kemer: Fransız Emiota tarafından geliştirilen ‘Belty’ adındaki akıllı kemerin üzerinde mikro motorlar bulunuyor. Bu motorlar, kemerin kullanıcıların üzerine göre ayarlanmasını sağlıyor.

Elektrikli paten: ‘The Rollkers’ adındaki paten, daha hızlı yürümek isteyenler için geliştirildi. Patenin altında bulunan elektrikli motorlar ve dört tekerlek sayesinde, kullanıcılar koşma hızında yürüyebilecek.

Daha iyi uyku için akıllı bant: Uyku problemi çekenler ve uykuya daha hızlı dalmak isteyenler için ‘AcousticSheep’ geliştirildi. Dr. Wei-Shin Lai tarafından geliştirilen bu cihazın bir kafa bandı gibi baş bölgesine takılıyor.

Akıllı biberon: ‘The Slow Control’ adındaki şirket bebeklerin daha sağlıklı beslenmesi için harekete geçti. Şirketin geliştirdiği akıllı biberon, bebeklerine ne hızda ne kadar süt içtiğini ölçüyor.

18 dakika havada: ‘Drone’ olarak bilinen insansız hava araçları konusunda bilinen DJI, en son modelini CES 2015’te tüketicilerin beğenisine sundu. Tamamen karbon fiber gövdeden yapılan DJI Inspire 1 adındaki model, 18 dakika boyunca havada kalabiliyor.

360 derece çekim yapıyor: Video alanında ürünler geliştiren ‘The Giroptic’ adındaki şirket, dünyada ilk aynı anda 360 derece video ve fotoğraf çekebilen The Giroptic 360cam’i tanıttı.

Uçan hoparlör: CES 2015’te dikkatleri üzerine çeken ses sistemleri arasında ‘Axxess CE Air2’ modeli vardı. Üzerinde bulunan mıktantıslarla itme gücü yaratan bu hoparlör havada durarak çalışıyor.

Kurabiyelere 3 boyutlu baskı: Geçtiğimiz yıla damgasını vuran 3D (3 boyutlu) yazıcılara yeni bir model daha eklendi. XYZ adındaki modelin özelliği yiyeceklerin üzerine 3D baskı yöntemiyle şekiller çıkarabilmesi. Örneğin, bir dilim ekmeğin üzerine bu yazıc

Kapılar artık ‘cep’ten açılacak: Elimizden düşmeyen akıllı telefonlar artık kapıları açmaya da yarayacak. ‘Kevo’ adındaki akıllı kilit, Wi-Fi üzerinden evdeki internete bağlanıyor.

Çocuğunuz dişlerini takip: ‘Vigilant Rainbow’ adındaki şirket, çocukların dişleri çürümesin diye akıllı diş fırçası geliştirdi. Çocuklara uygun farklı renk seçeneklerine sahip olan bu model, bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanıyor.

Cevabınız