Üzerimde Cevşen taşırsam 3 harflilerden kurtulabilir miyim?

Soru CevapCategory: DinÜzerimde Cevşen taşırsam 3 harflilerden kurtulabilir miyim?
Anonymous sordu 2 sene önce

Ben 3 harfliler tafafindan rahatsiz ediliyorum felak nas okusamda kurtulamiyorum evde yalniz kalamiyorum cevsen dinlesem uzerimde tasisam korunurmuyum

Sponsorlu Bağlantılar
ömer cevapladı 2 sene önce

hayır

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Üç harflilerden yani cinlerden korunmak için üzerinizde Cevşen Kebir duasını, Ayetel Kürsiyi taşımanız faydalıdır. Ancak bunlardan daha da önemlisi imanınızı güçlendirmenizdir. 
 
Üç harflilerin yani cinlerin varlığı İslam dini tarafından da kabul edilmektedir. Hatta cinler ile ilgili Kuran’da cin suresi bulunmaktadır. Cinlerden korunmak ve güvende olmak için en önemli şey insanın kendini manevi açıdan geliştirmesidir. Yani imanınızı güçlendirirseniz cinler ve şeytanlar sizi rahatsız edemez. Güçlü bir imana sahip bir kimseye cinlerin zarar vermesi söz konusu olamaz. Bunun için ise ilk önce namaz kılmıyor iseniz namaza başlamalısınız ve namaz kılıyorsanız da namazınızı hiçbir şekilde aksatmayınız. Diğer bir önerimiz ise Kuran’ı Kerim okumanızdır. Arapça biliyorsanız arapçasını okuyun bilmiyorsanız ise Türkçe mealini okuyun. Ve Kuran ayetleri üzerinde düşünün. Böylece zamanla güçlü bir imana sahip olursunuz ve üç harfliler sizi rahatsız edemez. 
 
Ayrıca bkz: Cin ve Şeytanın Şerrinden Korunmak İçin Dua

Cevabınız