Windows Phone aile ayarlar nasıl yapılır?

Soru CevapCategory: MobilWindows Phone aile ayarlar nasıl yapılır?
Anonymous sordu 1 sene önce
Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 1 sene önce
Çocuğun uygulamaları ve oyunları indirebilmesini sağlamak üzere Ailem’i ayarlamak için
 1. Bilgisayarınızda, Windows Phone web sitesindeki Ailem‘e gidin.
 2. Ebeveynin Microsoft hesabı e-posta adresini ve parolasını kullanarak oturum açın. Ebeveynin Windows Phone’a sahip olmaması sorun olmaz. Yine de Ailem’i ayarlayabilirsiniz. Ebeveynin Microsoft hesabı yoksa bir Microsoft hesabı oluşturabilirsiniz.
 3. Ailem ayarlama sayfasında, Başlarken‘i tıklatın.
 4. Çocuğu Ailem’e eklemek için Git’i tıklatın. Oturum açma sayfasında, çocuğun Microsoft hesabı e-posta adresini ve parolasını girin. Çocuğun Microsoft hesabı yoksa, oluşturmak için Kaydol‘u tıklatın.
 5. Ailem giriş sayfasında, çocuğun adının yanında, Düzelt‘i tıklatın ve Windows Phone Mağazası Kullanım Koşulları’nı kabul etmek için yönergeleri izleyin. Çocuk artık Windows Phone Mağazası’ndan uygulamaları indirebilir.
 6. Çocuğun Xbox oyunlarını da indirmesini sağlamak için Xbox.com adresine gidin, çocuğun hesabı ile oturum açın ve Xbox Kullanım Koşulları’nı kabul etmek için yönergeleri izleyin.
İpucu: Ailem’e başka bir ebeveyn de ekleyebilirsiniz, böylece iki ebeveyn de çocuklarının ayarlarını ortak olarak yönetebilir. Ailem giriş sayfasına gidin ve Ebeveyn ekle‘yi tıklatın. Ebeveynler birbirlerinin ayarlarını değiştiremezler.

 

Çocuk için uygulama indirme ayarlarını değiştirme

Çocuğun Windows Phone Mağazası’ndan uygulama ve oyun indirip indiremeyeceğini ve çocuğun hangi oyun derecelendirmelerini görüntüleyip indirebileceğini ayarlayabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda windowsphone.com adresine gidin.
 2. Keşfet seçeneğinin altındaki açılır menüde, Ailem‘i tıklatın.
 3. Telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabını kullanarak oturum açın.

   

  Not: windowsphone.com’da zaten oturum açtıysanız, açılır menünün en üstünde Keşfeti değil adınızı görürsünüz ve bu oturum açma adımı atlanır.

 4. Ailem giriş sayfasında, çocuğun adının yanında, Ayarları Değiştir‘i tıklatın ve aşağıdakilerden birini yapın:
  • Çocuğun uygulama ve oyun satın almasına izin vermek için, Uygulama+Oyun indirmeleri altında, Ücretsiz ve Ücretliye İzin Ver‘i seçin.
  • Çocuğun yalnızca ücretsiz uygulama ve oyunları indirmesine izin vermek için, Uygulama+Oyun İndirmeleri altındaYalnızca Ücretsize İzin Ver‘i seçin. Böylece çocuğun ücretsiz uygulamalardan bile uygulama içi satın alma işlemleri yapması engellenir.
  • Çocuğun uygulama veya oyun indirmesini engellemek için, Uygulama+Oyun İndirmeleri altında İzin Verme‘yi seçin.
  • Çocuğun yaşına göre göz atabileceği ya da indirebileceği en yüksek oyun derecesini ayarlamak için, Oyun Derecelendirme Filtresi‘ni açın. Microsoft Aile Güvenliği web sitesine gidip derecelendirmeyi değiştirmek için, Derecelendirmeyi değiştir‘i tıklatın.
  • Çocuğunuzun derecelendirilmemiş oyunlara göz atması ve indirmesine izin vermek için, Derecelendirilmemiş Oyunlara İzin Ver‘in yanındaki onay kutusunu işaretleyin. (Bazı derecelendirilmemiş oyunlarda çocuğun görmesini tercih etmeyeceğiniz içerik bulunabilir.)
  Not: Oyun derecelendirme filtresi kapalıyken, oyun derecelendirme ayarları gizlidir. Göstermek için açın.

Çocuğun uygulamaları ve oyunları indirebilmesini sağlamak üzere Ailem’i ayarlama

 1. account.microsoft.com/family adresinde bir ebeveyn veya velinin Microsoft hesabıyla oturum açın.
 2. İlk kez bir aile ayarlıyorsanız Çocuk ekle‘yi seçin.

  Ailenize zaten çocuk hesapları eklediyseniz ayarlarını görüntülemek veya düzenlemek için Çocuk seç‘e gidin ve ardından Ekle‘yi seçin.

 3. Çocuğunuzun telefonunda oturum açmak için kullandığı e-posta adresini girin ve Davet gönder‘i seçin. Çocuğunuzun e-posta adresi yoksa Çocuğunuz için yeni bir e-posta adresi oluşturun‘u seçin ve ekrandaki yönergeleri izleyin.
 4. Çocuğunuzun daveti kendi e-postasından kabul ettiğinden emin olun.
  Not

  13 yaşından küçük çocuklara ülke/bölge ayarı ABD olan çevrimiçi bir hesap oluşturmak için, ABD’den alınmış bir kredi kartı kullanarak yetişkin doğrulaması yapılması gerekir. Microsoft’un ABD’deki çocuk ve ebeveyn hesaplarını nasıl doğruladığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

 5. Başka bir ebeveyn veya veli eklemek için Aile sayfasında, Yetişkinler‘e gidip Ekle‘yi seçin. Ailedeki yetişkinler çocukların ayarlarını yönetebilir, ancak birbirlerinin ayarlarını değiştiremez.

Çocuk için uygulama indirme ayarlarını değiştirme

Çocuğun Windows Phone Mağazası’ndan uygulama ve oyun indirip indiremeyeceğini ve çocuğunuzun hangi oyun derecelendirmelerini görüntüleyip indirebileceğini ayarlayabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda, Microsoft hesabı web sitesinde Aile bölümüne gidin ve ebeveyn hesabı olarak ayarladığınızMicrosoft hesabıyla oturum açın.
 2. Çocuğunuzun hesabını listeden seçin.
 3. Windows Phone Mağazası’ndan ücretsiz, ücretsiz ve ücretli öğe indirmelerine indirmelerine izin vermek veya hiçbir öğe indirmelerine izin vermemek için Satın alma ve harcamalar sayfasına gidin, ardından Windows Phone 8 satın alma işlemi denetimini kullanın.

Sorunlarla mı karşılaşıyorsunuz? Yaygın sorulan bazı kurulumla ilgili soruların yanıtlarına bakın.

Çocuğumun Windows Phone’u var ama benim yok. Yine de Ailem’i ayarlayabilir miyim?

Evet, yalnızca Microsoft hesabına ihtiyacınız vardır. Daha önce hesabınız yoksa Ailem’i ayarlarken bir hesap oluşturma fırsatınız olacaktır.

Çocuğumun Windows Phone 8’i/Windows Phone 8.1’i olmasına rağmen Ailem sayfasında “Windows Phone 8 yok” yazıyor.

Çocuğun hesabındaki Windows Phone’u görmek için çocuğunuzun önce kendi Microsoft hesabı ile telefonda oturum açması gerekir. Ardından, account.microsoft.com/family adresinde hesabınızla oturum açtığınızda, çocuğunuzla ilişkili telefon görürsünüz.

Bunu yapmanıza rağmen çocuğunuzun telefonunu Aile sayfanızda göremiyorsanız telefonun senkronize edilmesi için biraz zaman gerekiyor olabilir. İşlemleri telefonu yedekleyerek hızlandırabilirsiniz.

Ailem’e üye eklemeye çalıştığımda, hesabın daha fazla bilgiye ihtiyacı olduğunu ifade eden bir hata mesajı alıyorum.

Bu, kişinin hesabında eksik bilgiler olduğunda meydana gelebilir. account.microsoft.com adresinde hesapla oturum açın. Güvenlik ve gizlilik‘i ve ardından hesabın güçlü bir parolaya sahip olduğundan emin olmak içinParolayı değiştir‘i seçin.

Ailem’e hesap eklemeye çalıştım, ancak hesabın zaten başka bir ailenin parçası olduğunu ifade eden bir hata aldım.

Bir Microsoft hesabı tek bir ailenin parçası olabilir.

Diğer aileden bir ebeveynden veya veliden account.microsoft.com/family adresine giderek bu hesabı ailesinden kaldırmasını isteyin. Ardından hesabı ailenize eklemeyi yeniden deneyin.

Telefonumda benden Ailem’i ayarlamamı isteyen bir mesaj görüyorum.

Yetişkin bir kişiye ait Microsoft hesabında hesap sahibinin doğum tarihi veya ülkesi/bölgesi gibi bilgiler eksikse bu mesaj görünebilir. account.microsoft.com/profile adresinde oturum açın ve ardından Kişisel bilgilerinizi düzenleyin‘i seçin.

Çocuğum için hesap oluştururken neden kredi kartı gerekiyor ve Microsoft neden benden ücret alıyor?

Microsoft, ülke/bölge olarak ABD’nin seçildiği Microsoft hesaplarında, 13 yaşından küçük çocuklar için çevrimiçi hesap oluşturulmasına ilişkin ABD Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası’na (COPPA) uyar. COPPA, bir çocuğa yeni Microsoft hesabı oluşturma izninin bir yetişkin tarafından verildiğini doğrulamak için yetişkinin kredi kartından (ABD’den alınmış olmalıdır) küçük bir ücret tahsil edilmesini zorunlu kılar. Bu, çocuk ABD’de yaşamıyor olsa bile, ülke/bölge ayarı ABD olarak belirtilen tüm çocuk hesapları için geçerlidir.

Cevabınız