Yahudiler ve Hristiyanlar neden Müslüman olmuyor?

Soru CevapCategory: DinYahudiler ve Hristiyanlar neden Müslüman olmuyor?
Anonymous sordu 2 sene önce
Sponsorlu Bağlantılar

1 Cevap
admin Staff cevapladı 2 sene önce

Yahudiler, Hristiyanlar yada bir başka dinden olanlar neden Müslüman olmuyorlar sorusuna verilebilecek birden çok cevap vardır. Şimdi bu nedenleri tek tek sıralayalım;
 
1. Kuran’da da belirtildiği gibi insanların bağnaz ve kabilecelik anlayışları nedeniyle, kendi geçmişlerinin ve dedelerinin dinini bırakıp başka dine geçmek istememeleri çok önemli bir nedendir. Bu neden daha çok cahil kesim için geçerlidir. 
 
2. Diğer bir neden ise Yahudilik, Hristiyanlar yada başka bir dinin mensubu kendi dinini hak olarak görmesidir. Bunda en önemli etken ise İslam dinini araştırmamış olması veya doğru kaynaklardan İslam dinini araştırmamasıdır. 
 
3. Bana göre en önemli etken ise İslam dininin dünyaya yanlış tanıtılmasıdır. İslam dininin günümüzde terör dini olarak algılanmasına neden olması ve İslam dininin imajının çok kötü bir hale getirilmiş olması başka dine mensup olan insanların İslam dinini tanımadan nefret etmesine neden olmuştur. El kaide, taliban ve şimdi de günümüde işid terör örgütlerinin çok vahşice insanları katletmesi, terör saldırları düzenlemesi ve bunu İslam adına yaptıklarını iddia etmeleri, başka dine mensup olan insaların İslamdan nefret etmelerine neden olmaktadır. Dolayısı ile de bırakın Müslüman olmayı müslümanlardan nefret ederler.

Cevabınız