USB’den Windows 10 Kurulumu (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Flash Bellekten Windows 10 Kurulumu

Windows 10 yayınlandıktan sonra milyonlarca indirme rakamları ile rekorlar kırdı. Bir çok yenilik ve özellikle beraber gelen Windows 10, özellikle Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 için bedava Windows 10’a yükseltme imkanı sunduğu için büyük bir ilgi gördü.

Sistemdeki bütün ayarlarını ve bilgilerinizi koruyarak ücretsiz bir şekilde Windows 10’a yükseltme yapabiliyorsunuz. USB bellekten Windows 10’a yükseltme yapmak isteyenler için aşağıda resimli bir şekilde anlatım yapıyoruz. USB bellekten Windows 10 temiz kurulum nasıl yapılır ise biz de size o şekilde anlatacağız. Yani en temiz Windows 10 kurulumunu size anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

USB'den Windows 10 Kurmak

 

USB Belleğe Windows 10 İndirme

1. Adım: İlk önce aşağıdaki linkten Windows 10 medya aracını indirmeniz gerekiyor.

Windows 10 Final İndir (32/64bit)

2. Adım: Windows 10 medya aracını çalıştırdığınızda karşınıza çıkan iki seçenekten “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçerek “İleri” deyin.

USB'ye Windows 10 indirme 1

3. Adım: Açılan ekrandan Windows 10 için  dil, mimari ve sürüm seçeneklerini belirleyin. Ve minimum 4GB boyutundaki USB belleğinizi PC’ye takarak “USB flash sürücü” seçeneğini işaretleyip ilerleyin.

USB'ye Windows 10 indirme 2

4. Adım: Bu adımda yaklaşık 3GB boyutundaki Windows 10 indirme işlemi başlayacak. İndirme işlemi bitince uyarı göreceksiniz ve USB bellek takılı kalmaya devam etsin. 

USB Bellekten Windows 10 Kurmak

1. Adım: Bilgisayarınızı yeniden başlatarak BIOS ayarlarına girin. Her bilgisayarın BIOS ayarı klavye kısayolu farklı olduğu için kendinize uygun tuşu aratarak internetten bulun.

2. Adım: BIOS’a girdiğinizde Boot Settings bölümüne tıklayın ve “1st Boot Device” kutucuğunu “USB” olarak seçin. Ve BIOS ayarlarını kaydederek bilgisayarı yeniden başlatın.

usb bellek windows 10 kurulumu

Sponsorlu Bağlantılar

3. Adım: PC başlatma ayarı USB olduğu için direkt olarak Windows 10 ISO dosyasının indiği USB Bellek devreye girecek ve karşınıza Windows 10 yükleme ekranı açılacak.

5. Adım: Windows 10 yükleme ekranında ister dosyalarınızı ve ayarlarınızı silerek temiz kurulum yapabilir, isterseniz de bu seçenekleri koruyarakWindows 10 Yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

6. Adım: Windows 10 yükleme ekranında Windows 10 Lisans Anahtarıgirmeniz gerekiyor. Eğer yükseltme yapacaksanız bu adımı atlamanız gerekiyor. Windows 10 Lisans Anahtarı varsa girerek de yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

7. Adım: Windows 10 kurulumu bittikten sonra sizi ayarlar menüsü karşılayacak. Ayarları kullanımıza göre seçerek Windows 10 kurulumişlemini tamamlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir