Windows 10 Sıfırlama (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Windows 10 işletim sistemi bir çok yeni özellik ile birlikte geldi. Artık her sorunda format atmaya gerek kalmadı. Tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi Windows 10 işletim sistemini de fabrika ayarlarına sıfırlayabiliyorsunuz.

Windows 10 işletim sistemi bir süre sonra sizin ayarlarınız ile hatalar veriyor, yavaşlıyor, ısınıyor yada farklı sorunlar veriyorsa yapmanız gereken şey Windows 10’u sıfırlamaktır. Bir kaç basit adım ile Windows 10’u sıfırlayarak bu sorunlardan kurtulabilir ve Windows 10’u ilk günkü haline getirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer Windows 10’u beğenmeyip eski işletim sistemine dönmek istiyorsanız yüklemden sonra 1 ay içerisinde Windows 10 geri dönme aracı sayesinde eski işletim sisteminize geri dönebiliyorsunuz.

Ayrıca bkz: Windows 10’dan Eski İşletim Sistemine Geri Dönme

Windows 10’u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Windows 10’u sıfırlamak için Başlat menüsü > Ayarlar ya da Hızlı İşlem Merkezi(Bildirimler) > Tüm Ayarlar yolunu izleyerek ayarları açın.

Windows 10 Sıfırlama 1

Sonraki adımda “Güncelleştirme ve Güvenlik” aylarını açın ve “Kurtarma”sekmesine tıklayın. Daha sonra en üstteki “Bu bilgisayarı sıfırla”seçeneğinin altındaki “Başlayın” butonu üzerine tıklayın.

Bu adımın ardından korumak istediğiniz verilere göre, istediğiniz şekilde sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 Sıfırlama 2

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir