Windows 7’den Windows 8’e Nasıl Geçilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7’yi Windows 8’e yükseltme

Windows 7’den çok memnun olan Windows kullanıcılarının Windows 8’e geçmeye pek sıcak bakmasa da Microsoft’un sunduğu harika yükseltme fırsatı bir kez daha düşündürüyor insanı. Windows 8’e geçmeye karar veren Windows 7 kullanıcılarının bütün dosyalarını, ayarlarını ve programlarını Windows 8’e geçirebileceğini söylemeliyiz.Yarım saat gibi kısa bir sürede Windows 7’den Windows 8’e geçiş işleminiz yapılıyor.

Ayrıca bakınız: Windows 8′e Geçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Windows 7, Windows 8, araç, program

İlk yapmanız gereken Windows 7’li sisteminizin yükseltmeye uygun olup olmadığını Windows 8 Upgrade Assistant ile kontrol etmeniz mümkün.

Geçiş işlemini başlatın

Windows 7’de yükseltme işini başlatmak için, Windows 8 medyası üzerinde bulunan setup.exe‘ye çift tıklamanız gerekiyor. Bunun ardından yapacaklarınız çok basit: Lisans anahatarınızı girmek, güncellemelerin indirilmesini seyretmek ve antivirüs yazılımınızı kaldırmak. Antivirüs yazılımınız olarak Microsoft Security Essentials’ı kullanıyorsanız, onu bir tıklamayla kaldırmanız mümkün. Farklı bir antivirüs kullanıyorsanız, Denetim Masası’nı kullanmanız gerekiyor.

Windows 7’den hızlı geçiş

Yaklaşık 30 dakika içinde tüm kurulum tamamlanıyor. Windows ayarlarınız, programlarınız ve kişisel dosyalarınız Windows 8’e taşınıyor. Yükleme işleminden sonra herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için Aygıt Yöneticisi’ne göz atmanızı öneriyoruz. Sürücülerle ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için Eylem Merkezi’ne de göz atmanızı öneriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir