Windows 8 Metro Arayüzüne Bilgisayarım Simgesini Ekleme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarım Simgesini Metro Arayüze Ekleyin

Windows 8 yayıonlandıktan sonra kullanıcıların şimdiye kadar alışık olduğu bazı durumlar ortadan kaybolmuştu.Tıpkı Windows 8’de başlat menüsünün olmayışı gibi.Ancak başlat menüsü Windows 8’e nasıl getireceğinizi bir önceki yazımızda anlatmıştık.Aşağıdaki linkten Winsows 8’e başlat menüsünü nasıl getireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Windows 8 metro arayüzünde olmayan bir diğer eksik ise “Bilgisayarım” simgesi.Şimdi de sizlere Windows 8’in metro arayüzüne “Bilgisayarım” simgesini nasıl ekleyeceğinizi anlatacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Metro’ya bir “Bilgisayarım” simgesi eklemek için izleyebileceğiniz en kolay yol, Windows Gezginini açıp Bilgisayarım’a (My Computer) sağ tıklayıp Başlangıca tuttur (Pin to Start) seçeneğini seçmek. “Bilgisayarım” simgesini masaüstünüze de eklemek istiyorsanız, masaüstüne sağ tıklayın ve Kişiselleştir’e tıklayın. Kişiselleştirme seçeneği altında sol taraftan Masaüstü simgelerini değiştir (Change desktop icons) seçeneğine tıklayın.

Buradaki kutucukları işaretleyerek masaüstünüze Bilgisayar, kullanıcı dosyaları, ağ, denetim masası simgelerini ekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir