Windows 8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Görüntüsü Almak Kolaylaştı

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan ve yepyeni bir işletim sistemi deneyimi sunan Windows 8’i keşfetmeye devam ediyoruz.Windows XP, Windows Vista ve Windows 7′de kolaylıkla yaptığımız ve ezbere yaptığımız ekran görüntüsü alma işini Windows 8’de nasıl yapacağınızı anlatalım.

Diğer işletim sistemlerinde ekran görüntüsünü almak için önce PrintScreen tuşuna basıp sonrada resim düzenleyiciyi açarak ekrana yapıştırıyorduk (crtl+v).Ancak bu işlem Windows 7’de daha kolay bir şekilde yapılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8’de ekran görüntüsünü alırken tek yapmanız gereken, Windows tuşunu basılı tutarken PrintScreen tuşuna basmak. Ekranınızın bir görüntüsü, PNG biçiminde Pictures klasörüne kaydedilecektir.Ekran görüntüsünü aldığınız resimler karşınıza toplu  bir şekilde çıkıyor ve istediğiniz düzenlemeleri bu ekran üzerinden yapabiliyorsunuz.

Ekran görüntüsünü aldığınız zaman karşınıza çıkan transparan pencerede resminiz üzerinden gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.Birden fazla ekran görüntüsüne ait düzenlemeleri yapmanız da mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir