Windows 8’de Güvenlik Modunu Etkinleştirme ve Kullanma

Sponsorlu Bağlantılar

Refresh Özelliği İle Varsayılan Ayarlar

Windows 8 ile birlikte Windows çökmelerinin de önüne geçmiş olunuyor.Eğer herhangi bir nedenden dolayı Windows çalışmaz hale gelirse hiç problem değil ve format atmanıza gerek kalmıyor.Çünkü Windows 8 ile birlikte yeniden yükleme işlemi çok kolay.

Windows 8 çöktüğü vakit “Daha fazla ayar” (“More PC settings“) menüsüne giderek “Refresh” özelliğini kullanın ve bilgisayarınızı varsayılan ayarlarına geri yükleyin.Bu özellik sisteminizde yüklü olan üçüncü parti uygulamaları kaldırarak varsayılan ayarlarına döndürecektir. “Reset” seçeneği ise tüm verilerinizi silecek ve Windows 8’i baştan kuracaktır.

Windows 8 Güvenlik Modu Etkinleştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8’i güvenli modda açabilmek için başlangıçta F8’e basma yöntemi işe yaramıyor. Bunun için öncelikle güvenli modu etkinleştirmeniz gerekiyor.

Bunun için Metro arayüzünde cmd yazın ve Command Prompt (Komut Satırı) uygulamasını çalıştırın. Ardından bcdedit /enum /v yazın ve Enter’a basın. Description olarak “Windows 8 Consumer Preview” dizisini içeren girdinin tüm “identifier” (tanıtıcı) dizisini kopyalayın ve Enter’a basın.

Şimdi komut satırında şunları yazın:

bcdedit /copy tanıtıcıdizisi /d “Windows Developer Preview (Safe Mode)”

Ardından msconfig yazın ve Enter’a basın. Boot sekmesine geçin ve “Windows Developer Preview (Safe Mode)” girdisini seçin. “Safe Boot” seçeneğine ve “Make All Boot Settings Permanent” seçeneğine tıklayın ve OK’e ardından Yes’e tıklayın. Sisteminizi baştan başlatın. Artık Windows 8’i güvenli kipte başlatmanıza yarayacak bir seçenekle karşılaşacaksınız.

Tek tıklamayla süper yönetici olun: Farenizi Metro’da veya masaüstünde sol alt köşeye götürün ve küçük resmin çıkmasını bekleyin. Şimdi sağ tıklamak yerine sol tıklayın. Birtakım güçlü seçenekler sunan bir menüyle karşılaşacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir